Gwiazda Barcelony wreszcie wraca po kontuzji

10.02.2024

Nie grał przez trzy miesiące, a jego zmiennik stale był krytykowany. Marc-Andre ter Stegen, czyli kapitan, podstawowy bramkarz i gwiazda Barcelony, ma być dostępny już na weekendowe spotkanie z Granadą. To bardzo ważna i przyjemna wiadomość dla fanów.

Gwiazda Barcelony z trzema miesiącami pauzy

Marc-Andre ter Stegen ostatni raz zagrał 12 listopada w meczu z Alaves. Dokuczał mu ból pleców i jego absencja trochę się przeciągała. W końcu podjęto decyzję, że musi poddać się operacji dolnej części pleców, żeby na dobre uporać się z tym problemem. Przez to nie był dostępny przez kolejne trzy miesiące. Gwiazda Barcelony opuściła między innymi mecz z Atletico, czy turniej o Superpuchar Hiszpanii w Arabii Saudyjskiej.

Słaby zmiennik

Niemiec był też świadkiem, jak Inaki Pena wpuszcza cztery gole z Gironą i pięć goli z Villarrealem. Zmiennik Niemca był często krytykowany za to, że boi się opuszczać bramkę. Barcelonie brakowało grającego wyżej bramkarza, który pewnie wyłapuje dośrodkowania, czyści i rządzi w swoim przedpolu. Edgar Gonzalez z Almerii strzelił gola, wykorzystując wielki błąd rezerwowego golkipera (na spółkę z Araujo, z którym się nie dogadali). Bramkarz skoczył, by złapać piłkę, ale zderzył się z Arauji i nie udało mu się jej opanować. Gonzalez z łatwością trafił do pustej.

FC Barcelona zajmuje trzecią pozycję w La Liga i traci osiem punktów do Realu. Nie jest to dobry sezon w wykonaniu „Dumy Katalonii”. Xavi już zapowiedział odejście po sezonie, a wielu piłkarzy jest niepewnych swojej przyszłości. Ostatnio coraz więcej głosów o tym, że niezadowolony jest Frenkie de Jong.