Kluczowy zawodnik Barcelony przedłuży kontrakt? Deco spotkał się z agentami

15.02.2024

Kluczowy zawodnik Barcelony przedłuży kontrakt? Ceniony w sprawach katalońskiego klubu dziennikarz, Carlos Monfort z „Jijantes” informuje, że w środę odbyło się spotkanie na linii Deco – agenci Araujo. Zamiarem Urugwajczyka jest wypełnienie pozostałych dwóch lat kontraktu. Dopiero potem chce skupić się na negocjacjach nowej umowy.

Spotkanie na szczycie

Podczas spotkania, które trwało trzy godziny, omówiono przedłużenie kontraktu urugwajskiego defensora. Jego otoczenie zapewniło po spotkaniu, że zawodnik Barcelony wyraża chęć pozostania w klubie i wypełnienia 2,5-letniego kontraktu. Na załączonym przez Carlosa Monforta filmie widać, jak agenci wchodzą do restauracji.

Poszukiwania nowego trenera

Równocześnie trwają poszukiwania następcy Xaviego. Przez media przewinęła się już cała giełda nazwisk. Wśród kandydatów pojawiły się już takie tuzy, jak Hansi Flick, który współpracował w przeszłości z Robertem Lewandowskim, czy tak absurdalne kandydatury, jak ogłaszający roczną przerwę od futbolu Jurgen Klopp. Pojawiło się też nazwisko Rafy Marqueza, ale tylko w wypadku, jeśli Xavi nie dokończyłby sezonu. 

Barcelona rozgrywa rozczarowujący sezon. Ostatnio w niezrozumiały sposób  zremisowała 3:3 z walczącą o utrzymanie Granadą. W tabeli zajmuje trzecie miejsce, a wcześniej odpadła już z Pucharu Króla i przegrała Superpuchar Hiszpanii. W sobotę „Duma Katalonii” zagra na wyjeździe z Celtą Vigo.

Fot. FC Barcelona / X