Legia Warszawa pracuje nad sprowadzeniem następcy Bartosza Slisza

23.02.2024

Tej zimy Legia Warszawa sprzedała Bartosza Slisza do Atlanty United za nieco ponad 3 miliony euro. 24-latek był bardzo ważnym ogniwem w zespole ,,Wojskowych”. Mimo, że stołeczny klub znalazł następstwo Polaka w postaci Qendriego Zyba, Kosowianin przybył jedynie w ramach półrocznego wypożyczenia. Legia rozważa jednak rozwiązanie długoterminowe w postaci Claude Goncalvesa. Wraz z końcem sezonu Portugalczykowi wygasa umowa z Łudogorcem Razgrad.

Wyrwa w środku pola

Podczas zimowego okienka transferowego Legia Warszawa sprzedała Bartosza Slisza. Reprezentant Polski był nie tylko kluczową, ale i jedną z najlepszych postaci w ekipie ,,Wojskowych”. Zagrał on łącznie w 33 meczach we wszystkich rozgrywkach. Dobra forma poskutkowała zainteresowaniem pomocnikiem ze strony zagranicznych klubów. Slisz ostatecznie zdecydował się na przenosiny do MLS, a Legioniści otrzymali za niego od Atlanty United kwotę 3,2 miliona euro.

Poszukiwania następcy

Znaleźć godne następstwo tak dobrze dysponowanego Slisza od samego początku nie było łatwym zadaniem. Zawodnikiem, który miał wskoczyć w jego buty okazał się Qendrim Zyba. 23-latek był równie wyróżniającą się postacią w zespole Mistrza Kosowa, FC Ballkani. Dodatkowo, profilowo jest on podobnym piłkarzem do Polaka.

Zyba już wcześniej posiadał także doświadczenie w europejskich pucharach, co było ważne w kontekście nadchodzącego dwumeczu z Molde. Legia Warszawa w czwartkowy wieczór odpadła jednak z rozgrywce Ligi Konferencji Europy po porażce w dwumeczu 2:6. Nowemu nabytkowi pozostaje więc teraz skupić się jedynie na walce o mistrzostwo Polski.

Zyba trafił jednak na Łazienkowską tylko na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. Legioniści myślą więc nad rozwiązaniem długo terminowym. Z tego też względu dyrektor sportowy, Jacek Zieliński już teraz sonduje zawodników do sprowadzenia w letnim okienku transferowym.

Kolejny Portugalczyk w stolicy?

Jak informuje Tomasz Włodarczyk z ,,Meczyków”, na celowniku ,,Wojskowych” znalazł się Claude Goncalves. Portugalczyk jest podstawowym zawodnikiem aktualnego mistrza Bułgarii, Ludogoretsa. 29-latek występuje w środku pola wraz reprezentantem Polski, Jakubem Piotrowskim.

W przeszłości Goncalves reprezentował barwy Gil Vicente oraz Tondeli. Łącznie, w portugalskiej ekstraklasie rozegrał on 110 meczów. W tym sezonie, Portugalczyk w barwach zespołu z Razgradu zanotował już 36 występów na wszystkich frontach. Pomocnik najlepiej czuje się na pozycji ,,szóstki” oraz w roli rozgrywającego.

Do transferu miałoby dojść jeszcze zimą, ale Goncalves dołączyłby do Legii wraz z początkiem letniego okienka. Wraz z końcem sezonu Portugalczykowi kończy się kontrakt z Łudogorcem, wobec czego już teraz może on negocjować nową umowę z każdym dowolnym klubem.

Fot. PressFocus