Valencia dokona awaryjnego wzmocnienia?

09.03.2024

Valencia może dokonać ciekawego wzmocnienia po tym, jak paskudnej kontuzji doznał Mouctar Diakhaby. Mówiło się nawet o końcu kariery tego zawodnika. W związku z tym na Mestalla szukają szybkiego i taniego zastępstwa. 

Valencia ma środki na nagłe wzmocnienie

Mouctar Diakhaby przeszedł w tym tygodniu operację kolana. Teraz czego go długa rehabilitacja. Mówi się, że jeśli wszystko dobrze się potoczy, to wróci na boisko w przyszłym sezonie. W trakcie meczu z Getafe piłkarz doczekał się dedykacji od strzelca gola Hugo Durro. Podniósł on ku górze koszulkę z numerem kontuzjowanego gracza.

Kontuzja Francuza oznacza jednak duży problem dla trenera Barajy. W składzie jest teraz tylko trzech stoperów: Cristhian Mosquera, Yarek Gasiarowski i Cenk Ozkar. Istnieje jednak szansa na naprawienie tej sytuacji. Zimowe okno transferowe zakończyło się w Hiszpanii 22 lutego. Kluby La Liga mogą podpisać kogoś na zasadzie wolnego transferu.

Jak informuje „Football Espana„, klub z Estadio Mestalla jest zainteresowany Shkodranem Mustafim. 31-latek był już zawodnikiem Valencii w latach 2014-16. Obecnie jest wolnym graczem, co mogłoby przyspieszyć jego powrót do drużyny. Tutaj jednak problemem może być długi rozbrat Niemca z futbolem. Od lipca 2023 roku Mustafi jest bez klubu po tym, jak rozwiązał kontrakt z Levante.

Transfer medyczny jako alternatywa

Istnieje jeszcze możliwość dokonania „transferu medycznego”. La Liga dopuszcza taką możliwość tylko wtedy, jeśli ważny zawodnik pierwszego składu wypada na dłuższy okres poza okienkiem transferowym. Taki przypadek zdarzył się nie tak dawno w Hiszpanii. W lutym 2020 roku Barcelona kupiła z Leganes Martina Braithwaite’a. Transfer Duńczyka kosztował Barcę 18 milionów euro. Przybył on na Camp Nou wobec urazu Ousmane Dembele.

Valencia ma ponoć jeszcze wolne 14 milionów euro na potencjalny zakup stopera. Jednak bardziej możliwe jest to, że „Los Ches” sprowadzą kogoś z wolnej agentury. Podopieczni trenera Rubena Barajy mają szansę na awans do europejskich pucharów w przyszłym sezonie. Do tego jest potrzebna szeroka kadra. Możemy się więc spodziewać szybkiego wzmocnienia linii defensywnej „Nietoperzy”.

Zabezpieczenie przyszłości

Mimo dramatycznej sytuacji związanej z Diakhabym klub nie próżnuje w zabezpieczaniu przyszłości. Dziś pojawiła się dobra informacja dla kibiców klubu. Cristhian Mosquera przedłużył umowę do 2026 roku. 

Mający kolumbijskie korzenie stoper jest wychowankiem Valencii. W pierwszej drużynie zadebiutował niedawno, bo w 2o21 roku. Do tej pory rozegrał 30 spotkań dla „Los Ches”. Dość szybko stał się ważną postacią na Estadio Mestalla. Tym bardziej, gdy odszedł zimą do Atletico Madryt Gabriel Paulista. W nowej umowie klauzula odstępnego 19-latka wynosi aż 80 milionów euro. To nie oznacza jednak, że Mosquera nie jest na sprzedaż za trochę mniejszą kwotę.