Krychowiak kontra Ronaldo. Odniósł najwyższą porażkę w karierze

03.04.2024

W 26. kolejce Saudi Pro League Abha, w barwach której występuje Grzegorz Krychowiak mierzyła się z Al-Nassr z Cristiano Ronaldo na czele. Zespół z Rijadu rozbił drużynę byłego reprezentanta Polski 8:0, a Ronaldo skompletował w tym meczu hat-tricka. Dla Krychowiaka to najwyższa porażka w seniorskiej karierze.

Ronaldo pogrążył Abhę

Abha jest jedną z najgorszych drużyn saudyjskiej ekstraklasy. Przed tą porażką 0:8 w 25 wcześniejszych meczach zespół Grzegorza Krychowiaka stracił aż 60 bramek, co było drugim najgorszym wynikiem w lidze. Już po ośmiu kolejkach doszło do zwolnienia Czesława Michniewicza, a klub w tym sezonie prowadziło aż czterech szkoleniowców. Zanim w styczniu 2024 roku doszło do zatrudnienia Pitso Mosimane, Abhę w międzyczasie prowadzili jeszcze George Timis oraz Youssef Manai. Za kadencji Tunezyjczyka Abha najpierw uległa Al-Ahli aż 0:6, a kilka tygodni później 0:7 Al-Hilal, co było najwyższą porażką w historii klubu.

2 kwietnia 2024 roku zespół ustanowił jednak nowy niechlubny rekord klubu. Pitso Mosimane jeszcze przebił poprzednika, bo przegrał wyżej. W 26. kolejce Saudi Pro League Abha została rozbita u siebie przez Al-Nassr. Wynik to aż 0:8! W drugim meczu z rzędu i to na przestrzeni trzech dni hat-tricka zaliczył Cristiano Ronaldo. Co więcej, swojego 55. hat-tricka w karierze klubowej skompletował już w 42. minucie. Po 24 meczach Ronaldo ma na koncie aż 29 goli oraz 10 asyst. Przewodzi w klasyfikacji strzelców i klasyfikacji kanadyjskiej Saudi Pro League. Między innymi taka forma CR7 jest powodem wielkiej krytyki niedojeżdżającego do tego poziomu Karima Benzemy.

Osiem bramek ”w plecy” sprawiło, że Abha z 68 straconymi golami stała się najgorszą defensywą ligi. Mimo to nie jest punktowo najgorszą drużyną ligi, bo ostatnie miejsce z 16 punktami zajmuje Al-Hazem i do Abhy traci sześć oczek. Co więcej, Abha wciąż ma szanse na utrzymanie, bowiem do bezpiecznej strefy traci zaledwie dwa oczka, a do końca sezonu zostało jeszcze osiem kolejek.

Krychowiak z najwyższą porażką w karierze

Grzegorz Krychowiak w spotkaniu z Al-Nassr zaliczył 67 minut, a plac gry opuścił przy wyniku 0:7. W 27. minucie otrzymał już siódmą w tym sezonie żółtą kartkę. Rezultat 0:7 byłby dla Krychowiaka wyrównaniem najwyższej porażki w karierze, którą odniósł wraz z Abhą w grudniu 2023 roku z Al-Hilal, jednak bramka Abdulaziza Al-Elewaia z 86. minuty na 8:0 sprawiła, że Polak poniósł tego wieczoru najwyższą klęskę w seniorskiej karierze.

Warto dodać, że z sześcioma golami Krychowiak jest najlepszym strzelcem Abhy w tym sezonie saudyjskiej ekstraklasy. Stanowi to niemal 30% wszystkich zdobytych bramek przez Abhę, bowiem klub ma ich na koncie zaledwie 22. Polak jest jednak także autorem kuriozalnej bramki samobójczej, którą zaliczył w przegranym 0:3 meczu z Al-Ettifaq.