Czesław Michniewicz został zwolniony z Abha Club

01.10.2023

Potwierdziły się informację z ostatnich chwil. Po słabym początku nowego sezonu w wykonaniu Abha Club, Czesław Michniewicz został zwolniony z posady trenera drużyny Saudi Pro League.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Czesław Michniewicz szybko pożegnał się z ligą arabską

Czesław Michniewicz został trenerem Abha Club w czerwcu. Zespół Saudi Pro League pod rządami polskiego szkoleniowca zanotował fatalny początek bieżących rozgrywek. Klub zajmuje obecnie 16. miejsce w lidze saudyjskiej z sześcioma punktami na koncie. Abha w obecnym sezonie przegrała aż sześć spotkań i zanotowała zaledwie dwa zwycięstwa. Po ostatniej porażce z Al Riyadh 1:0 zarząd klubu zdecydował się na rozstanie z polskim trenerem. W niedzielę były trener reprezentacji Polski został zwolniony z Abha Club.

W trakcie swojego pobytu w Abha, Michniewicz miał okazję współpracować z Grzegorzem Krychowiakiem, którego sprowadził jako jednego z pierwszych piłkarzy po zostaniu trenerem klubu Saudi Pro League. Obydwaj panowie wcześniej mieli okazję współpracować w reprezentacji Polski. Niedawno Krychowiak ogłosił, że zakończył karierę w kadrze Biało-Czerwonych.

Sukcesy Czesława Michniewicza

Czesław Michniewicz w przeszłości trenował takie kluby jak: Lech Poznań, Legia Warszawa, Pogoń Szczecin i Jagiellonia Białystok. Największe sukcesy osiągał z Lechem, Legią oraz Zagłębiem. Z Kolejorzem zdobył Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Z Zagłębiem Lubin Superpuchar Polski, a z Legią Warszawa i ponownie z Zagłębiem mistrzostwo Polski. W styczniu 2022 roku Michniewicz został selekcjonerem reprezentacji Polski. Funkcje trenera naszej kadry narodowej sprawował przez niespełna rok. 53-latek poprowadził Biało-Czerwonych podczas mistrzostw świata w Katarze. Polska po remisie z Meksykiem 1:1, zwycięstwie z Arabią Saudyjską 2:0 oraz porażce z Argentyną 0:2 wyszli z grupy. W fazie play-off trafili na Francję. Trójkolorowi pokonali Biało-Czerwonych 3:1 i tym samym nasza reprezentacja odpadła z turnieju.

Fot. PressFocus