Komuś się ekspert odpalił. Gary Neville przewiduje “moc” składu Manchesteru na najbliższe mecze
16.04.2019

Niewielu byłych piłkarzy pojawia się tak często w mediach, jak Gary Neville. Anglik jest jednym z ekspertów telewizji na Wyspach. 44-latek ze względu na swoją dość nieudaną przygodę trenerską, musi regularnie mierzyć się z falą krytyki odnośnie swoich wypowiedzi. Tym razem Neville odniósł się do najbliższego terminarzu “Czerwonych Diabłów, dochodząc do bardzo ciekawych wniosków. 

Przed Manchesterem United prawdziwe wyzwanie. Nie mówimy tutaj tylko o rywalizacji angielskiej ekipy z Barceloną na Camp Nou. Po starciu z “Dumą Katalonii”, podopieczni Solskjaera rozegrają trzy bardzo ważne spotkania w Premier League. Najpierw “Czerwone Diabły” zmierzą się na wyjeździe z Evertonem, następnie powalczą na Old Trafford w derbowym meczu z Manchesterem City, a następnie “ugoszczą” Chelsea.

Według Gary’ego Neville’a, szkoleniowiec zespołu nie może pozwolić sobie na wystawienie tych samych piłkarzy w czterech najbliższych starciach (wliczając mecz z Barceloną). Oznacza to, że w jednym ze spotkań, Solskjaer powinien postawić na zawodników, którzy nie są pierwszym wyborem Norwega – Niedzielne starciem z Evertonem jest meczem, w którym szanse na zwycięstwo są największe. Jeśli pokonają City, ale przegrają z Chelsea, będą nadal poza czołową czwórką. Gdyby pokonali Chelsea, ale przegrali z City, znajdą się w TOP4. 

Wydaje się, że po zwycięstwie nad Evertonem, będzie idealna okazja, by wprowadzić kilka zmian na rywalizację z City. Oczywiście porażka w derbach nie jest w ich naturze, jednakże w czterech meczach na przestrzeni dziesięciu dni nie możesz grać tą samą jedenastką. Według mnie, po ewentualnym zwycięstwie nad Evertonem, pojawi się kilka zmian w składzie na mecz w derbach, jednakże nadal będą szanse na pozytywny rezultat. 

Jedno jest pewne. Ole Gunnar Solskjaer ma bardzo trudne zadanie. Cztery najbliższe spotkania mogą zdecydowanie zmienić obraz pracy norweskiego szkoleniowca na Old Trafford.

Odbierz darmowy zakład 20 zł