Inter Mediolan w ćwierćfinale Ligi Europy. „Nerazzurri” wyeliminowali Getafe [WIDEO]

05.08.2020

Inter Mediolan pokonał 2:0 Getafe i awansował do ćwierćfinału Ligi Europy. W następnej fazie piłkarze Antonio Conte zmierzą się ze zwycięzcą pary Glasgow Rangers – Bayer Leverkusen.

Gole dla „Nerazzurrich” strzelali Romelu Lukaku oraz Christian Eriksen. Duńczyk wpisał się na listę strzelców zaledwie minutę po wejściu na murawę.

Przebieg meczu

Początek należał do Getafe, lecz piłkarze z Hiszpanii nie byli w stanie przystemplować przewagi zdobyczą bramkową. W 33. minucie zobaczyliśmy popis umiejętności Romelu Lukaku. Belg za pomocą niesamowitej siły fizycznej nie dał odebrać sobie piłki, a następnie sprytnym i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Getafe.

Druga bramka padła pod koniec spotkania. Rozegraną od bramkarza akcję sfinalizował Christian Eriksen. Trzeba jednak zaznaczyć, że ofensywny pomocnik miał sporo szczęścia, że piłka trafiła pod jego nogi.

Inter Mediolan – Getafe 2:0 (1:0)

1:0 – Romelu Lukaku 33′

2:0 – Christian Eriksen 83′

Inter: Handanović – Godin, de Vrij, Bastoni, Barella, Gagliardini, D’Ambrosio (84′ Biraghi), Brozović (82′ Eriksen), Young, Lukaku, Martinez (70′ Sanchez)

Getafe: Soria – Suarez, Dakonam, Etxeita, Olivera (88′ Portillo), Maksimović (56′ Angel), Timor, Cucurella, Arambarri (88′ Duro), Nyom (69′ Jason), Mata (69′ Molina)