Massimiliano Allegri faworytem do objęcia atrakcyjnej posady?!
03.11.2019

Po dość niespodziewanym rozstaniu z Juventusem, Massimiliano Allegri nadal nie podjął nowej pracy. Włoski szkoleniowiec chciał zrobić sobie przerwę od piłki, jednakże jak to u trenerów bywa, chęć działania w klubie wydaje się silniejsza. Nieciekawa sytuacja niektórych topowych zespołów powoduje, iż 52-latek może w trakcie sezonu otrzymać ciekawą propozycję. Według mediów, jedna z nich to praca w Bayernie.

Mistrz Niemiec od startu nowego sezonu Bundesligi nie prezentuje odpowiedniego poziomu. Co prawda sytuacja ekipy z Monachium nie jest dramatyczna, gdyż strata Bayernu do lidera, czyli Borussii Moenchengladbach wynosi tylko cztery punkty, jednakże zespół o takiej renomie i możliwościach jak Bawarczycy nie powinien plasować się na czwartej lokacie w lidze.

Z pewnością zdają sobie z tego sprawę przedstawiciele Bayernu, którzy wykazują się niezwykłą cierpliwością. Według informacji Christiana Falka, Niko Kovac może jeszcze liczyć na pewien kredyt zaufania od zarządu.

Taka sytuacja nie będzie trwać wiecznie, dlatego dziennikarze Corriere dello Sport typują już następcę Chorwata. Ma nim być Massimiliano Allegri, który wydaje się (według włoskiej prasy) idealnym kandydatem na to stanowisko.

Dla 52-latka praca w Bayernie byłaby zupełnie nowym wyzwaniem. Do tej pory, Allegri pracował tylko na Półwyspie Apenińskim. Oznacza to, iż szkoleniowiec nie tylko zmagałby się z problemami niemieckiego zespołu, ale również standardami innej ligi.

 

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO