Przyszłość Driesa Mertensa wyjaśniona!
19.05.2020

Ze względu na swoją sytuację kontraktową, Dries Mertens dość często pojawiał się na pierwszych stronach gazet. Umowa belgijskiego gracza z Napoli obowiązuje bowiem tylko do końca czerwca tego roku. Jak informują media z Włoch, piłkarz wkrótce złoży podpis pod nowym kontraktem.

Zwiększone zainteresowanie 33-latkiem to efekt kryzysu finansowego w piłce. Kluby nie będą mogły w najbliższym oknie pozwolić sobie na wielkie transfery. W związku z tym, piłkarze z kończącymi się kontraktami są wręcz pożądani na rynku. Takim graczem jest Dries Mertens. Belg ma ważną umowę tylko do końca czerwca 2020 roku.

Dries Mertens podpisze nowy kontrakt

Jak informuje m.in. Gianluca Di Marzio, przyszłość Driesa Mertensa jest już wyjaśniona. 33-latek wkrótce złoży podpis pod nową umową, która będzie obowiązywać do 2022 roku. Ofensywny gracz otrzyma zarobki rzędu 4,5 miliona euro rocznie + bonus w postaci 3 milionów euro za ponowne związanie się z drużyną.

Komunikat w sprawie kontraktu Mertensa może pojawić się w każdej chwili. Piłkarz bardzo szybko zareagował na postawę klubu. Zarząd Napoli poprosił 33-latka, by ten w ciągu tygodnia podjął konkretną decyzję w sprawie swojej przyszłości.

Wygrała lojalność

Jak dodaje Gianluca Di Marzio, Mertens nie chciał przechodzić do ligowego rywala. Dlatego też, propozycję Interu belgijski gracz odrzucił. Zainteresowanie ofensywnym graczem wykazywała także Chelsea, jednakże klub ze Stamford Bridge ostatecznie nie przedstawił żadnych konkretów. Dries liczył na to, że otrzyma ofertę z zagranicznego zespołu.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO