Zbigniew Boniek komentuje kontrowersyjny awans Motoru Lublin
20.05.2020

Spore oburzenie wśród części środowiska piłkarskiego wzbudziła decyzja Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Awans do II ligi padł łupem ekipy Motoru Lublin, choć drużyna plasowała się na drugim miejscu w tabeli. Całą sprawę skomentował Zbigniew Boniek. 

Hutnik Kraków oraz Motor Lublin po dziewiętnastu kolejkach miały na swoim koncie tyle samo punktów. Na pierwszej pozycji plasował się jednak Hutnik, gdyż w bezpośredniej potyczce wygrał z Motorem 1-0. Klub z Lublina z kolei miał lepszy bilans bramkowy. To ta statystyka zaważyła na tym, że drugi w klasyfikacji Motor mógł cieszyć się z awansu.

Zbigniew Boniek komentuje decyzję LZPN

W rozmowie z “Weszło”, Zbigniew Boniek skomentował decyzję lubelskiego związku – Odczuwam pewien dyskomfort w tej sprawie. Bardzo trudno było tutaj rozstrzygnąć, kto powinien być pierwszy, a kto drugi. Pamiętajmy jednak, że rozgrywki zostały zakończone i nie można ich dalej grać. W takiej sytuacji interpretacja mogła być różna. Myślę, że gdyby rozgrywki prowadził małopolski związek, to awansowałby Hutnik. Trzeba się zastanowić nad tym, czy nie stała im się krzywda, ale nie ulega wątpliwości, że Motor jest w II lidze i gratulacje dla nich. 

Czy to koniec?

Hutnik Kraków jest oczywiście oburzony zaistniałą sytuacją. Jak oznajmił jednak prezes PZPN, sprawą może zając się Komisja ds. Nagłych – Na mój wniosek tym tematem może się zająć Komisja ds. Nagłych, ale nie wiem jeszcze, czy tak się stanie. Miałem alternatywne wyjście wcześniej, ale ludzie prowadzący rozgrywki, nie chcieli z niego skorzystać.

Dodatkowo, Zbigniew Boniek zdradził, że PZPN mógł przejąc dowodzenia nad III ligą, jednakże głosowanie zadecydowało inaczej.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO