Nowe zakażenia w Dynamo Drezno
21.05.2020

Biorąc pod uwagę drużyny z dwóch najwyższych klas rozgrywkowych w Niemczech, to Dynamo Drezno ma największe problemy z powrotem do gry. Zespół przechodzi obecnie kwarantanne w związku z pozytywnymi testami na koronawirusa w zespole. W czwartek klub poinformował o nowych zakażeniach. Pojawiła się także pozytywna wiadomość.

Ekipy w Niemczech nie mają obowiązku poddawania się kwarantannie w całości. Mimo to, izolacją objęto wszystkich zawodników Dynamo Drezno razem ze sztabem szkoleniowym, a także osobami związanymi z klubem.

Kolejne zakażenia w Dynamo Drezno

W czwartek zespół z zaplecza Bundesligi przekazał aktualizację w sprawie zakażeń. Po środowych testach pojawiły się dwa nowe przypadki. Jeden z nich jest bezpośrednio związany z zespołem. Drugi pozytywny test dotyczy partnerki członka sztabu szkoleniowego.

Odpowiednie osoby trafiły na 14-dniową kwarantannę.

Zespół wraca do treningów

Klub przekazał także pozytywne wieści. Już w sobotę piłkarze, którzy nie będą objęci kwarantanną, mogą wrócić do treningów. Pierwszy mecz Dynamo Drezno po dłuższej przerwie zaplanowano na 31 maja. Zespół podejmie na własnym obiekcie Stuttgart.