Nowe zakażenia w Dynamo Drezno
21.05.2020

Biorąc pod uwagę drużyny z dwóch najwyższych klas rozgrywkowych w Niemczech, to Dynamo Drezno ma największe problemy z powrotem do gry. Zespół przechodzi obecnie kwarantanne w związku z pozytywnymi testami na koronawirusa w zespole. W czwartek klub poinformował o nowych zakażeniach. Pojawiła się także pozytywna wiadomość.

Ekipy w Niemczech nie mają obowiązku poddawania się kwarantannie w całości. Mimo to, izolacją objęto wszystkich zawodników Dynamo Drezno razem ze sztabem szkoleniowym, a także osobami związanymi z klubem.

Kolejne zakażenia w Dynamo Drezno

W czwartek zespół z zaplecza Bundesligi przekazał aktualizację w sprawie zakażeń. Po środowych testach pojawiły się dwa nowe przypadki. Jeden z nich jest bezpośrednio związany z zespołem. Drugi pozytywny test dotyczy partnerki członka sztabu szkoleniowego.

Odpowiednie osoby trafiły na 14-dniową kwarantannę.

Zespół wraca do treningów

Klub przekazał także pozytywne wieści. Już w sobotę piłkarze, którzy nie będą objęci kwarantanną, mogą wrócić do treningów. Pierwszy mecz Dynamo Drezno po dłuższej przerwie zaplanowano na 31 maja. Zespół podejmie na własnym obiekcie Stuttgart.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO