Lechia Gdańsk finalizuje transfer. W kolejce czeka następny zawodnik
22.05.2020

Podczas ostatnich miesięcy polskie kluby zmagały się z problemami finansowymi wywołanymi koronawirusem. Głównie dlatego brakowało jakichkolwiek informacji na temat transferów. Jednak pierwsze obawy powoli minęły i drużyny powoli wychodzą na prostą. Kwestią czasu były zatem nowe transfery. Działania postanowiła rozpocząć między innymi Lechia Gdańsk. 

Lechia finalizuje transfer

Tym razem dokonać wzmocnienia postanowiła Lechia Gdańsk. Poniekąd ten transfer był dość spodziewanym ruchem, ponieważ mowo o Kristersie Tobersie. Polski klub aktywował klauzulę w kontrakcie zawodnika i wykupił go z FK Lipawa. Umowa Łotysza ma obowiązywać do końca sezonu 2022/2023.

Tobers w zimowym okienku trafił na półroczne wypożyczenie do Gdańska. W poprzednim klubie rozegrał raptem 28 spotkań, ale między innymi miał za sobą udział w kwalifikacjach do Ligi Europy. Podczas obecnego sezonu w ekstraklasie reprezentant Łotwy zagrał w siedmiu spotkaniach.

– Bardzo się cieszę, że mogę zostać w Lechii na dłużej. Jestem częścią naprawdę dużego klubu, mieszczącego się we wspaniałym mieście. Jestem tu bardzo szczęśliwy. Na boisku postaram się dać z siebie wszystko. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy osiągać duże sukcesy – stwierdził Tobers.

W planach następne transfery

Pojawiły się także doniesienia, że niebawem Lechia może poczynić podobne kroki z Jaroslavem Mihalikiem. Słowak jest obecnie wypożyczony z Cracovii.