Szymański wykupiony przez AEK!
30.06.2020

Dobre wiadomości dotarły do nas z Grecji. AEK Ateny zdecydował się na transfer definitywny Damiana Szymańskiego. Środkowy pomocnik związał się z klubem ze stolicy czteroletnią umową. 

Do tej pory Szymański przebywał w AEK-u na zasadzie wypożyczenia. Od momentu dołączenia do drużyny z Aten został zawodnikiem pierwszego składu. Na greckich boiskach rozegrał 14. spotkań, większość z nich rozpoczynając w wyjściowej jedenastce. Wykupienie Szymańskiego, o którym mówiło się już wcześniej, wyniesie około 1,4 miliona euro.

Szansa na stabilizację

Odkąd Szymański w styczniu 2019 roku wyjechał zagranicę, miał problemy z regularną grą w barwach Achmata Grozny. Przez rok gry w Rosji uzbierał raptem 13. występów. Po przeprowadzce do Grecji odbudował swoją dyspozycję u trenera Massimo Carrery. Obecnie AEK zajmuje trzecie miejsce w Super Ligue 1. Do liderującego Olympiakosu traci jednak aż 15. punktów.

Walka o powrót do reprezentacji

Środkowy pomocnik z pewnością liczy na to, że dobrymi występami w klubie ponownie przykuje uwagę selekcjonera Jerzego Brzęczka. Szymański do tej pory wystąpił w kadrze czterokrotnie, jednak ostatni występ miał miejsce w listopadzie 2018 roku.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO