West Brom coraz bliżej awansu do Premier League. Gol Kamila Grosickiego [WIDEO]

05.07.2020

West Bromwich Albion pokonał w meczu 41. kolejki Championship Hull City 4:2. Trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Kamil Grosicki.

Był to ósmy gol Polaka w bieżącym sezonie ligowym. Dzięki zwycięstwu West Brom postawił kolejny ważny krok w powrocie do Premier League.

Powrót do łask

W dwóch pierwszych meczach West Bromu po restarcie rozgrywek Polak nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych. Promyk nadziei w polepszeniu sytuacji Grosickiego dał środowy mecz z Sheffield Wednesday. Skrzydłowy wszedł na boisko w 69. minucie meczu i dołożył swoją cegiełkę w wygranej podopiecznych Slavena Blicia, notując asystę przy bramce ustalającej wynik spotkania na 3:0.

W dzisiejszym spotkaniu Grosicki zanotował już pełne 90. minut, strzelając niezwykle ważnego gola, dającego WBA jednobramkową przewagę. Finalnie gospodarze zwyciężyli z Hull City 4:2.

Coraz bliżej awansu

West Brom dzięki dzisiejszej wygranej umocnił się na drugim miejscu w tabeli Championship. Przewaga nad trzecią ekipą, którą obecnie jest Brentford, wynosi pięć punktów. Do końca rozgrywek zostało pięć kolejek.