Co dalej z karierą Mario Gotze? Piłkarz otrzymał kilka ofert
18.07.2020

Mario Gotze od pierwszego lipca jest wolnym zawodnikiem. Niemiec zakończył czteroletni pobyt w Borussii Dortmund. Piłkarz nie może jednak narzekać na brak ofert.

Pomocnikiem interesują się kluby z kilku najmocniejszych lig. “Sky Sports” oraz “Bild” informują o ofertach z ligi włoskiej, hiszpańskiej oraz francuskiej.

Gdzie trafi Gotze?

Piłkarz znajduje się w kręgu zainteresowań Sevilli, Fiorentiny oraz Monaco. Nie są to rzecz jasna kluby z samego topu, ale ciężko było się spodziewać, że takowe zwrócą uwagę na będącego w słabej formie piłkarza. Gotze w minionym sezonie wystąpił w zaledwie 15. meczach Bundesligi, w których strzelił trzy gole. Pomocnik szybko przestał figurować w planach trenera Borussii, Luciena Favre’a.

Gorzej z roku na rok

Patrząc na CV Niemca można się zastanawiać, co w jego karierze poszło nie tak. 28-latek zdobył mistrzostwo świata, jest pięciokrotnym mistrzem Niemiec i czterokrotnym zdobywcą krajowego pucharu. Piłkarz od momentu przeprowadzki do Bayernu Monachium zamiast jeszcze mocniej się rozwinąć, stopniowo gasł. Sytuację dodatkowo mocno utrudniła choroba dotycząca zaburzenia metabolizmu.