Waldemar Fornalik chce sprowadzić Michała Żyro. Ważny piłkarz opuści beniaminka?
27.07.2020

Zespół Stali Mielec może zostać znacząco osłabiony przed rozgrywkami ekstraklasy. Po piłkarza zgłosił się klub, który zajął miejsce na podium.

Michał Żyro jest bardzo blisko opuszczenia drużyny, która wywalczyła bezpośredni awans z 1. ligi. Dobry sezon w jego wykonaniu nie umknął uwadze mocniejszych rywali Stali.

Wzmocnienia w Gliwicach

Jak poinformował na Twitterze dziennikarz Krzysztof Brommer, Żyro najprawdopodobniej zostanie zawodnikiem Piasta Gliwice. W poniedziałek mają zostać ogłoszone kolejne decyzje personalne drużyny prowadzonej przez Waldemara Fornalika i spekuluje się, że dotyczy to właśnie wychowanka Legii Warszawa. Przypomnijmy, że przez ostatni okres był on tylko wypożyczony z Korony Kielce, natomiast władze Stali były zainteresowanie przedłużeniem jego pobytu.

Pomógł w awansie

Ostatnie pół roku ofensywny pomocnik spędził w Mielcu. Wystąpił w 14 meczach 1. ligi, w których strzelił 6 goli i zanotował 3 asysty. W przeszłości reprezentował barwy także takich klubów, jak Pogoń Szczecin, Wolverhampton Wanderers, czy Charlton Athletic. Portal “Transfermarkt.de” wycenia go na kwotę 200 tys. euro.