Legia Warszawa: Bartosz Kapustka na testach medycznych
10.08.2020

Oficjalna strona internetowa Legii Warszawa poinformowała, że Bartosz Kapustka w poniedziałek i we wtorek odbywa testy medyczne przed transferem do klubu.

Poprzednim zespołem zawodnika było Leicester City, do którego trafił latem 2016 roku, przechodząc na zasadzie transferu definitywnego z Cracovii za kwotę pięciu milionów euro. Jednak w barwach “Lisów” piłkarz nie zdołał zadebiutować w rozgrywkach Premier League.

Kariera

Bartosz Kapustka jest wychowankiem Tarnovii Tarnów, w której treningi rozpoczął w wieku sześciu lat. W 2012 roku trafił do Cracovii, jednak w zespole “Pasów” zadebiutował w ekstraklasie dopiero w marcu 2014 roku, pojawiając się na murawie w spotkaniu przeciwko Widzewowi Łódź. Łącznie w drużynie Cracovii wystąpił w 65 meczach, zdobywając w nich osiem bramek oraz notując dwanaście asyst.

Sezon

Legia Warszawa w ubiegłym sezonie sięgnęła po czternasty w historii klubu mistrzostwo Polski. Już 18 lub 19 sierpnia “Legioniści” rozpoczną zmagania w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Rywalem Legii będzie zwycięzca z pary Drita Gnjilane lub Linfield FC.

FOT: YouTube,
CANAL Plus Polska