Karol Fila trafi do Serie A? Udinese Calcio poważnie zainteresowane piłkarzem
12.08.2020

“La Gazzetta dello Sport” poinformowała o tym, że Udinese Calcio jest poważnie zainteresowane Karolem Filą. Obecnym klubem piłkarza jest Lechia Gdańsk.

Odejście Karola Fili z Lechii Gdańsk raczej jest nieuniknione. Młody zawodnik “Biało-Zielonych” zapracował na wyjazd do zagranicznego klubu. Jak do tej pory boczny obrońca wystąpił w 73 meczach w zespole Lechii, zdobywając w nich dwie bramki oraz notując siedem asyst.

Kariera

Karol Fila swoją przygodę z piłką rozpoczynał w młodzieżowych zespołach Żuławy Nowy Dwór Gdański. Do drużyny APLG Gdańsk trafił w 2012 roku. W zespole Lechii zadebiutował 22 lipca 2017 roku w meczu przeciwko Cracovii, wchodząc na boisko w 85. minucie. Resztę sezonu 2017/2018 spędził na wypożyczeniu w Chojniczance Chojnice. Po powrocie do gdańskiej drużyny zaczął występować regularnie.

Sezon klubu

Lechia Gdańsk zajęła czwartą pozycję w PKO Ekstraklasie. “Biało-Zieloni” stracili sześć punktów do znajdującego się na najniższym stopniu Piasta Gliwice. Drużyna prowadzona przez Piotra Stokowca grała w finale Pucharu Polski, lecz uległa w nim zespołowi Cracovii.