Ben Chilwell coraz bliżej Chelsea. Przełom w negocjacjach z Leicester City
15.08.2020

Celem numer jeden Franka Lamparda w letnim okienku transferowym jest pozyskanie Bena Chilwella. Jak informuje “The Times”, do oficjalnego potwierdzenia transakcji jest już coraz bliżej. 

Chelsea miała dojść do porozumienia z Leicester City w sprawie sumy odstępnego. Londyńczykom rzekomo udało się utargować około 15 milionów funtów.

Najdroższy lewy obrońca świata

Ciągle mówimy jednak o niezwykle kosztownym transferze. Jeśli Chilwell rzeczywiście trafi na Stamford Bridge za 65 milionów funtów, stanie się najdroższym lewym obrońcą świata. Obecnie rekord ten dzierży Benjamin Mendy. Francuz w 2017 roku przeszedł z Monaco do Manchesteru City za 52 miliony funtów.

Odpowiedni wybór?

Fani “The Blues” zastanawiają się, czy wydanie tak dużej kwoty za reprezentanta Anglii jest właściwym posunięciem. W ostatnich dniach sporo mówiło się o potencjalnym zainteresowaniu Sergio Reguilonem. Hiszpan był w opinii wielu ekspertów najlepszym lewym obrońcą ubiegłego sezonu La Ligi. Byłaby to w dodatku znacznie tańsza opcja. Za piłkarza Realu Madryt należałoby zapłacić dwa razy mniej pieniędzy niż za Chilwella.