Górnik Zabrze: Wojciech Hajda z nowym kontraktem

19.08.2020

Górnik Zabrze przedłużył kontrakt ze swoim utalentowanym zawodnikiem. Wojciech Hajda podpisał umowę z klubem, która będzie obowiązywać do końca czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

Wojciech Hajda to środkowy pomocnik urodzony w 2000 roku. W ubiegłym sezonie występował na wypożyczeniu w pierwszoligowym zespole Stomilu Olsztyn.

Kontuzja opóźniła rozwój

Piłkarz już w lutym 2018 roku zadebiutował w Ekstraklasie w barwach Górnika Zabrze w wygranym spotkaniu z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Kibice doceniali jego zaangażowanie i wolę walki na boisku. Wiosną tego samego roku wystąpił łącznie w jedenastu meczach pierwszej drużyny, lecz po zakończeniu sezonu doznał kontuzji więzadła. Wrócił do treningów w 2019 roku, jednak od momentu kontuzji nie rozegrał żadnego spotkania w barwach klubu z Zabrza. Następnie sezon 2019/2020 spędził na wspomnianym wypożyczeniu w Stomilu Olsztyn.

Radość z kontraktu

Na oficjalnej stronie internetowej Górnika Zabrze możemy przeczytać wypowiedź popularnego „Hajdzika” po podpisaniu nowej umowy.

– Po podpisaniu nowego kontraktu czuję się super. Czekałem na ten moment, aż znowu będę w Górniku. Rok na wypożyczeniu dał mi dużo. Cieszę się, że mogłem podpisać ten kontrakt, że dostałem propozycję, bo czuję się tu dobrze. Górnik to moja rodzina! Wszyscy moi bliscy kibicują Górnikowi, więc też na pewno się cieszą. Teraz nie pozostało nic innego jak tylko ciężko pracować i walczyć o skład, bo na pewno są ku temu możliwości. Drużyna też jest super, więc nic tylko grać i robić wyniki – powiedział zawodnik.