Antonio Conte: Uważam, że był to dobry sezon w naszym wykonaniu

21.08.2020

Przed Interem Mediolan najważniejszy mecz sezonu. W dalszym ciągu zespół „Nerazzurri” nie sięgnął po żadne trofeum w obecnej kampanii. Przed nimi ostatnia taka szansa. Inter w finale Ligi Europy zmierzy się z Sevillą. 

W drodze do wielkiego finału tych rozgrywek Inter Mediolan uporał się z takimi zespołami jak Łudogorec, Getafe, Bayer Leverkusen i Szachtar Donieck. Jednak do końcowego sukcesu pozostał jeden krok. W finale rywalem zespołu będzie Sevilla, która pięciokrotnie sięgała po triumf w tych rozgrywkach, a trzy razy odkąd zaczęła się era „Ligi Europy”.

Trofeum

Przed spotkaniem finałowym na oficjalnej stronie internetowej UEFA udostępniła wypowiedzi Antonio Conte. Włoch przykłada ogromną wagę do zaangażowania w tym meczu.

– Musimy zagrać z pełnym zaangażowaniem i chęcią sprowadzenia trofeum z powrotem do Włoch oraz przywrócenia Interowi trofeum. Sevilla będzie miała ten sam pomysł, więc musimy udowodnić, że jesteśmy lepszą drużyną – oznajmił Conte.

Najważniejszy mecz

Ze wspomnianej strony internetowej możemy się dowiedzieć, iż Antonio Conte traktuje ten mecz, jako najważniejszy dla Interu w tym sezonie.

– Wciąż musimy wyciągnąć ostateczne wnioski, bo przed nami jest jeszcze jeden mecz, ten najważniejszy: to finał, szansa na zdobycie ważnego trofeum. Uważam, że był to dobry sezon w naszym wykonaniu. Dokonaliśmy kilku wielkich rzeczy i odpowiednio się wzmocniliśmy – powiedział trener.