PKO Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok ukarana przez Komisję Ligi
27.08.2020

Komisja Ligi nałożyła na Jagiellonię Białystok karę finansową w związku z wydarzeniami, które miały miejsce podczas meczu pierwszej kolejki PKO Ekstraklasy z Wisłą Kraków.

Komisja Ligi zadecydowała o nałożeniu kary finansowej w wysokości 15 tysięcy złotych na Jagiellonię Białystok. Klub z Podlasia został ukarany ze względu na niewłaściwą organizację meczu oraz przerwanie spotkania z powodu rzucania na boisko elementów murawy.

Komunikat

Komisja Ligi nałożyła karę finansową w wysokości 15 tysięcy złotych na klub Jagiellonia Białystok za niewłaściwą organizację spotkania z Wisłą Kraków w 1. kolejce Ekstraklasy. Komisja, wymierzając karę, zwróciła uwagę na naruszenie strefy 0 przez osoby nieupoważnione, co mogło stanowić bezpośrednie zagrożenie dla osób przebywających w strefie. Zgodnie z obowiązującymi w obecnym sezonie zasadami organizacji meczów w okresie stanu epidemii COVID-19, w strefie 0 mogą przebywać jedynie osoby będące w trybie odpowiedniego reżimu sanitarnego, wskazanego i zatwierdzonego przez Zespół Medyczny PZPN. Powyższa kara dotyczy także przerwania meczu z powodu rzucania na murawę elementów oprawy” – możemy przeczytać w komunikacie.

Zamieszanie z Błaszczykowskim

Całe wydarzenie dotyczy sytuacji pomeczowej, gdy kibic wraz ze swoimi dziećmi zaczął robić zdjęcia z Jakubem Błaszczykowskim na placu boiska. Szybko zareagowało kierownictwo obu klubów, jednak piłkarza i tak odizolowano od reszty zespołu.

Źródło: Ekstraklasa SA