FIFA: Federacja rozważa reformę spalonego
27.08.2020

Ciekawe doniesienia z Niemiec. Według informacji zamieszczonych w magazynie sportowym “Kicker”, FIFA rozważy reformę przepisu o spalonym. Pomysłodawcą nowych zmian jest Arsene Wenger, a testy mają zostać przeprowadzone w kraju naszych zachodnich sąsiadów. 

Kwestia spalonego powoduje równie wiele dyskusji, co zagrania ręką. Odkąd w Premier League pojawił się system VAR, rozmowy na temat przepisu spalonego stawały jeszcze bardziej popularne. Stało się to, ponieważ na wyspach brytyjskich zaczęto w sposób bardzo dokładny mierzyć sporną odległość między zawodnikami.

Nowy pomysł

Wenger od roku pracuje w FIFA, pełniąc funkcję dyrektora ds. rozwoju piłki na świecie. Francuz zasugerował nowy pomysł w sprawie przepisu spalonego. Według jego koncepcji zawodnik nie byłby na spalonym, jeśli choć jedna część ciała, którą może zagrać piłkę, będzie na równi z przedostatnim piłkarzem z przeciwnego zespołu.

Test

“Kicker” obliczył również, że jeśli istniałby przepis Wengera o spalonym, padłoby o połowę więcej bramek. Niewątpliwie będzie to spektakularny przełom w historii piłki nożnej. Wspomniany niemiecki magazyn sportowy poinformował, że nowy przepis dotyczący spalonego miałby być testowany na Euro U-19 w Niemczech.