Poznaliśmy potencjalnych rywali Lecha Poznań oraz Piasta Gliwice w Lidze Europy
31.08.2020

Lech Poznań oraz Piast Gliwice poznały potencjalnych rywali w eliminacjach do Ligi Europy. Polskie kluby przystąpią drugiej rundy rozgrywek. 

Teoretycznie na łatwiejszych rywali może trafić klub z Poznania. Losowanie odbędzie się dzisiaj o godzinie 13:00.

Potencjalni rywale

Lech Poznań w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy zmierzy się z kimś z trójki: Nomme Kalju (Estonia)/NS Mura (Słowenia), Kajsar Kyzyłorda (Kazachstan), Hammarby IF (Szwecja).

Piast Gliwice może zmierzyć się z TSV Hartberg (Austria), FC Basel (Szwajcaria), FK Jablonec (Czechy).

Dla “Kolejorza” najlepszą opcją byłoby trafienie na Nomme Kalju bądź NS Murę. Spotkanie to odbędzie się 10 września. Lech z pewnością byłby faworytem meczu z drużyną z Kazachstanu, lecz potencjalna daleka podróż byłaby sporym przedsięwzięciem logistycznym i mogłaby odbić się negatywnie na formie zespołu.

Z kolei Piast na pewno chciałby uniknąć rywalizacji z FC Basel. Szwajcarzy byliby zdecydowanym faworytem takiego starcia.

Spotkania II rundy eliminacji Ligi Europy odbędą się 17 września.

Droga do II rundy

W pierwszej rundzie Lech Poznań gładko pokonał łotewską Valmierę (3:0). Bohaterem starcia okazał się sprowadzony przed sezonem Mikael Ishak. Szwedzki napastnik zdobył dla “Kolejorza” dwie bramki. Piast natomiast wygrał na wyjeździe z Dynamem Mińsk (2:0). Gole dla podopiecznych Waldemara Fornalika strzelili Patryk Lipski oraz Jakub Świerczok.