Wisła Płock skupuje młodzież
07.01.2021

Miesiąc temu Wisła Płock ogłosiła spore zmiany w pionie sportowym. Wówczas Nafciarze wymienili dyrektora sportowego, a także zatrudnili dyrektora ds. skautingu. Dużo czasu nie potrzebowali i już wzięli się do pracy. Na początek płocczanie wzmacniają klubową młodzież, kilkoma ciekawymi transferami z zewnątrz.

Tuż po zatrudnieniu do klubu Emila Kota w roli dyrektora ds. skautingu, rozmawialiśmy z inicjatorem projektu TTMSZ o jego planach na pracę w Płocku. Wówczas wspominał, że głównie jego praca będzie dotyczyła właśnie młodzieży. – Szukanie zawodników pod drugi zespół, juniorów starszych i młodszych. Głównie roczniki 2001-2005. Tacy, którzy przyszłościowo będą mogli wzmocnić pierwszy zespół. Mają przyjść, rozwinąć się pod skrzydłami naszych trenerów akademii z biegiem czasu wejść do pierwszej zespołu – mówił Kot.

Dzisiaj ruszyła wspomniana ofensywa. Wisła Płock ogłosiła przyjście kilku nastolatków. Z klubem umowy podpisali: Kacper Rogoziński z ŁKS-u Łagów, Jakub Paciorek z UKS SMS Łódź oraz Marcel Błachewicz z Escoli Varsovii. Ten ostatni formalnie będzie zawodnikiem płockiego klubu dopiero od 1 lipca tego roku. Wcześniej do klubu, na zasadzie transferów definitywnych, trafili także Jakub Maślak(AKS SMS Łódź) czy Dawid Szczepanik(Unia Iłów). Ten ostatni już wcześniej był wypożyczony do rezerw Wisły.  Jeszcze wcześniej, bo w październiku, umowę z klubem podpisał Łukasz Mościcki z III-ligowego Huraganu Wołomin.

Spora grupa z nowych twarzy była obecna na dzisiejszym, pierwszym treningu zespołu w 2021 roku. Na nim pojawiło się łącznie 37. zawodników!