UEFA ukarała Legię Warszawa. Kibice z zakazem stadionowym

13.10.2023

Legia Warszawa została ukarana przez UEFA po meczu z AZ Alkmaar. Po spotkaniu z holenderską drużyną doszło do skandalicznych wydarzeń z udziałem piłkarzy, sztabu szkoleniowego oraz prezesa Dariusza Mioduskiego, którzy zostali zaatakowani przez policję. Kara nałożona przez federację dotyczy jednak kibiców Wojskowych.

Futbolnews baner FB

Legia z karą finansową oraz bez kibiców na kolejny mecz w Lidze Konferencji Europy

Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA ukarała polską drużynę po meczu w ramach Ligi Konferencji Europy z AZ Alkmaar. Kibice Legii Warszawa mieli zakłócać porządek, przez co Legioniści poniosą konsekwencje. Legia otrzymała karę w postaci 15 tysięcy euro oraz zakaz stadionowy dla kibiców drużyny z Warszawy na kolejny mecz w Lidze Konferencji Europy. Oznacza to, że fani Wojskowych nie będą mogli dopingować swojej drużyny podczas spotkania z Zrinjski.

Skandal po meczu z AZ Alkmaar

Po meczu z AZ Alkmaar doszło również do dantejskich scen. Piłkarze Legii Warszawa, trener zespołu oraz prezes klubu, Dariusz Mioduski zostali zaatakowani przez holenderskich policjantów. Funkcjonariusze utrudniali wyjazd autokaru Wojskowych spod stadionu. Doszło do przepychanek, w których Dariusz Mioduski został uderzony w twarz przez jednego z policjantów. Ponadto Radovan Pankov oraz Josue spędzili noc w areszcie. Portugalski piłkarz podzielił się swoją wersją wydarzeń z tamtego wieczoru, o czym możesz przeczytać tutaj. UEFA prowadzi dochodzenie również w tej sprawie.

Jak radzi sobie Legia w Lidze Konferencji Europy?

Legia Warszawa zajmuje obecnie ostatnie miejsce w grupie. Warto jednak zaznaczyć, że wszystkie drużyny mają trzy punkty w dorobku. Legioniści w pierwszej kolejce pokonali Aston Villę 3:2. W drugim Meczu Wojskowi przegrali z AZ Alkmaar 0:1. Legia kolejny mecz z Zrinjski rozegra 26 października.

Fot. PressFocus