Podsumowanie występów Polaków za granicą 24.11 – 27.11

27.11.2023

Nie tylko w naszej rodzimej PKO BP Ekstraklasie wstępują Polscy zawodnicy. Również w innych ligach co tydzień możemy śledzić zmagania Polaków na boiskach. Tym razem polscy zawodnicy zanotowali spokojne występy w barwach swoich klubów, prze przerwie reprezentacyjnej. Zapraszamy do zapoznania się z występami Polaków za granicą 24.11 – 26.11.

Futbolnews baner FB

Sebastian Szymański

Sebastian Szymański co tydzień potwierdza wysoką formę w trakcie trwania obecnego sezonu i dokłada kolejne liczby. Tak było również i tym razem. Pomocnik co prawda nie strzelił gola, jednak miał bardzo ważny wkład w zwycięstwie Fenerbahce nad Karagumruk 2:1. Szymański zaliczył ostatnie podanie przy golu Tadicia, który ustrzelił dublet w niedzielnym meczu.

Marcin Kamiński

Był gracz Lecha Poznań zaliczył kolejne trafienie w obecnym sezonie. Kibice na stadionie w Dusseldorfie oglądali prawdziwy festiwal bramek w meczu Dusseldorf – Schalke 04. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:3 dla gospodarzy, a Marcin Kamiński dołożył pierwsze trafienie dla swojej ekipy.

Marcin Bułka

Marcin Bułka niedawno doczekał się debiutu w reprezentacji Polski. Golkiper w ostatnim meczu ligowym, w którym jego Nieca pokonała Tukuzę 1:0, po raz kolejny zachowała czyste konto. Marcin Bułka nie stracił gola już w dziewięciu spotkaniach Ligue 1 w trakcie trwania obecnych rozgrywek oraz po raz ósmy z rzędu, co czyni go jednym z najlepszych w Europie.

Marcin Peda

W sobotę na listę strzelców wpisał się Marcin Peda. Zawodnik Spal strzelił gola na 1:1 w meczu przeciwko Anconie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Jakub Moder

Bardzo dobrą informacją jest powrót na boisko po ciężkiej kontuzji, Jakuba Modera. 24-latek zagrał w meczu po raz pierwszy od 602 dni. Zawodnik Brighton pojawił się na murawie w 77. minucie i pomógł ekipie Mew donieść zwycięstwo 3:2 z Nottingham.