Felipe Melo z mocnym przesłaniem po wyrokach dla Alvesa i Robinho

28.03.2024

W ostatnim czasie bardzo głośno zrobiło się o Danim Alvesie oraz Robinho. Nie są to jednak powody do dumy. Obydwaj byli piłkarze usłyszeli wyroki za napaści na tle seksualnym. Bardzo mocno o byłych kolegach z reprezentacji wypowiedział się Felipe Melo, który potępił ich zachowanie oraz zaznaczył, że jeżeli podobny los spotkałby jego córkę, sam wymierzyłby sprawiedliwość.

Upadek brazylijskich ikon

Ostatni czas nie jest najlepszy dla wizerunku emerytowanych brazylijskich gwiazd. Były piłkarz między innymi Manchesteru City Robinho został skazany na dziewięć lat więzienia za zbiorowy gwałt na 22-letniej Albance, jakiego dopuścił się razem z kumplami w jednym z nocnych klubów w Mediolanie. Było to jeszcze za czasów jego gry w AC Milanie. 40-latek długo uciekał od odpowiedzialności prawnej, jednak w końcu dopadła go policja w jego własnym domu w Santosie. Przeszkodą przez lata było też to, że Brazylia nie chciała go wydać Włochom. Przepisy jednak się zmieniły kilka lat temu i karę więzienia za czyn popełniony za granicą może też odbyć w Brazylii.

Dani Alves w lutym został skazany na 4,5 roku pozbawienia wolności za napaść seksualną na 23-letniej kobiecie w katalońskim klubie ”Sutton”. Oprócz kary pozbawienia wolności ma zapłacić swojej ofierze 150 tysięcy euro oraz nie może zbliżać się do niej przez najbliższe 9,5 roku. Niedawno gruchnęła informacja, że były obrońca FC Barcelony wyszedł z więzienia za kaucją, jaką wpłacił za niego były kolega z drużyny – Memphis Depay. Dodatkowo sytuacja zrobiła się jeszcze bardziej niesmaczna, ponieważ Alves tuż po opuszczeniu zakładu karnego urządził sobie z tej okazji… imprezę.

Felipe Melo mocno o Alvesie i Robinho

Melo reprezentował Brazylię w 22 spotkaniach w latach 2009-2010. Razem z ”Canarinhos” pojechał na mundial w 2010 roku. 40-latek jest obecnie zawodnikiem Fluminense. Niedawno udzielił wywiadu dla ”Globo Esporte”, w którym w mocnych słowach poruszył kwestię byłych kolegów z kadry. Ma nadzieję również, że sytuacja jego rodaków będzie nauczką dla innych, a podobne wybryki zostaną surowo karane.

Mam piętnastoletnią córkę. Gdyby zrobili to z nią, to nie sądzę, że byłbym tutaj i udzielałb tego wywiadu. Uważam, że musimy szanować innych ludzi, musimy szanować kobiety, musimy szanować mężczyzn. Muszą zapłacić za to, co zrobili. I niech to będzie nauczką, żeby inni tego nie robili. To bardzo poważna sprawa.

Fot. PressFocus