Poważne problemy Hearts. Klub masowo rozstaje się z zawodnikami!
01.06.2020

Przedwczesne zakończenie sezonu niesie za sobą w ekipie Hearts poważne skutki. Szkocki zespół wydał komunikat, w którym poinformował o rozstaniu z kilkunastoma zawodnikami. Drużyna w wyniku decyzji dotyczącej finiszu rozgrywek, spadła do niższej ligi.

Od początku pandemii, klub deklarował problemy finansowe. W połowie marca zarząd skierował się do piłkarzy i innych pracowników, by zgodzili się na obniżenie płac o 50%. W innym przypadku, konsekwencje przerwy w rozgrywkach byłyby dla drużyny katastrofalne.

Koniec zmagań w Szkocji

Drużynie nie pomogła decyzja ligi w sprawie zakończenia rozgrywek. Władze ustaliły, iż mistrzem kraju zostanie Celtic, natomiast zespół Heart of Midlothian spadnie do niższej ligi w wyniku ostatniego miejsca w tabeli.

Klub z Edynburga zamierzał protestować, wydając oficjalny komunikat. Nic nie wskazuje na to, by decyzja została w jakikolwiek sposób zmieniona.

Poważne konsekwencje

Przedwczesne zakończenie rozgrywek oraz spadek powodują, iż Heart of Midlothian musi zmagać się z poważnymi konsekwencjami. Klub poinformował w poniedziałek, iż z zespołem rozstają się – Oliver Bozanic, Clevid Dikamona, Jay Nwanze, Brodie Strang, Craig Levein, Austin MacPhee, Jack Wilson.

W nadchodzących dniach, drużynę opuszczą także – Donis Avdijaj, Daniel Baur, Marcel Langer, Steven MacLean, Alex Petkov, Kelby Mason, Dean Ritchie, Rory Currie, Ryotaro Meshino, Joel Pereira i Toby Sibbick.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO