Chris Smalling na dłużej w Serie A. Stoper zostanie wykupiony przez Romę
10.07.2020

Chris Smalling pozostanie piłkarzem Romy. Jak poinformował “Sportitalia”, Rzymianie zamierzają przeznaczyć 20 milionów euro na wykupienie piłkarza z Manchesteru United. 

Stoper trafił do stolicy Włoch latem ubiegłego roku. Od tamtej pory stał się ważną postacią w linii obrony “Giallorossich”.

“Smaldini”

Smalling zwłaszcza na początku rozgrywek osiągnął bardzo wysoką formę. W pierwszej części sezonu, zdaniem wielu ekspertów był najlepszym środkowych obrońcą Serie A. Dzięki temu został nawet nazwany “Smaldinim”, co w sposób oczywisty nawiązuje do legendarnego obrońcy Milanu, Paolo Maldiniego. W ostatnim czasie forma Anglika, jak i całego zespołu Romy poszła w dół. Według włoskich mediów Rzymianie zdecydowali się jednak wykupić piłkarza z Manchesteru United.

Duże doświadczenie

Anglik jak na realia Serie A jest jeszcze całkiem młodym zawodnikiem, jeśli chodzi o pozycję środkowego obrońcy. Posiada już jednak spore doświadczenie. Smalling to dwukrotny mistrz Anglii oraz zdobywca FA Cup i Ligi Europy. W Manchesterze United grał w latach 2010-2019. Dzielił wówczas szatnię z takimi stoperami jak Rio Ferdinand czy Nemanja Vidić.