Trener wygrał z chorobą. Sinisa Mihajlović wyleczył się z białaczki
04.08.2020

Świetne wieści docierają do nas z Półwyspu Apenińskiego. Serbski szkoleniowiec wraca do pełni zdrowia.

Zespół Bologna FC zajął 12. miejsce w zakończonym sezonie Serie A. Na ławce tej drużyny zasiadał Sinisa Mihajlović, który w ostatnich miesiącach zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Nie opuszczał jednak drużyny nawet w trakcie terapii, która miała mu pomóc w walce z białaczką. Mihajlović podzielił się z kibicami dobrą informacją podczas konferencji prasowej.

Sinisa Mihajlović:

Ostatnie badania pokazują, że nic mi już nie dolega. Dziewięć miesięcy po przeszczepie szpiku kostnego czuję się tak samo jak przed chorobą. To ważne, ale nie można tego brać za pewnik. Jestem tutaj i póki co czuję się lepiej niż wcześniej. Mój zespół radził sobie bez trenera przez pięć miesięcy, ponieważ nie mogłem być obecny z powodu choroby. Zebraliśmy najwięcej punktów od lat, więc myślę, że bilans jest dla nas pozytywny.

Trzyletnia umowa

51-latek prowadzi drużynę z Bolonii od stycznia 2019 roku, jego umowa obowiązuje jeszcze przez 3 lata. Wcześniej pracował także w takich klubach, jak między innymi AC Milan, Sampdoria Genua, Torino FC, czy Sporting Lizbona.