Premier League: Pierre Emile Højbjerg bliski dołączenia do Tottenhamu
07.08.2020

BBC poinformowało o tym, że Tottenham i Southampton doszli do porozumienia w sprawie transferu Pierre’a Emile’a Højbjerga. 

Duńczyk w ostatnim czasie łączony był także z innym angielskim klubem – Evertonem. Jednak wszystko wskazuje na to, że zawodnik dołączy do drużyny prowadzonej przez Jose Mourinho. Według BBC kwota za zawodnika jest niższa niż oczekiwane przez włodarzy “Świętych” 25 milionów funtów, ale także wyższa niż pierwsza oferta Tottenhamu (15 milionów funtów).

Kariera

Pierre Emile Højbjerg trafił do Anglii latem 2016 roku, przechodząc na zasadzie transferu definitywnego z Bayernu Monachium. “Święci” pozyskali piłkarza za 15 milionów euro. Od tamtego czasu Duńczyk wystąpił w barwach klubu aż 134 razy, zdobywając w tych spotkaniach pięć bramek oraz notując sześć asyst. 25-latek pojawiał się na murawie w 33 meczach dorosłej reprezentacji swojego kraju.

Sezon

Tottenham zajął szóstą pozycję w Premier League. Tym samym drużyna “Kogutów” zapewniła sobie udział w kwalifikacjach do przyszłej edycji Ligi Europy. Zespół prowadzony przez Jose Mourinho rozpocznie zmaganie w tych rozgrywkach od drugiej rundy.