Oficjalnie: Yaw Yeboah zawodnikiem Wisły Kraków
11.08.2020

Oficjalna strona internetowa klubu poinformowała o tym, że Yaw Yeboah został nowym zawodnikiem Wisły Kraków. Piłkarz podpisał trzyletnią umowę z zespołem “Białej Gwiazdy”.

Yaw Yeboah to ghański skrzydłowy urodzony w 1997 roku. W ostatnim sezonie był wypożyczony z klubu CD Numancia do Celty Vigo B, w której piłkarz wystąpił w dwudziestu spotkaniach, zdobywając w nich pięć bramek.

Kariera

23-latek latem 2014 roku trafił do drużyny Manchesteru City U-21, przechodząc z Right to Dream Academy. Jednak w pierwszym zespole “The Citizens” nigdy nie zdołał zadebiutować. Z tego klubu był trzykrotnie wypożyczany do takich drużyn jak LOSC Lille, FC Twente Enschede oraz Real Oviedo. W 2018 roku został piłkarzem klubu CD Numancia, lecz sezon 2019/2020 spędził na wypożyczeniu w Celcie Vigo B.

Sezon

Wisła Kraków zajęła trzynastą pozycję w PKO Ekstraklasie w minionym sezonie. Tym samym zespół “Białej Gwiazdy” utrzymał się na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Klub zgromadził na swoim koncie 45 punktów, mając pięć oczek przewagi nad miejscem spadkowym.

Fot. Wisła Kraków

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO