Liga Mistrzów: Thomas Müller z rekordem występów wśród niemieckich piłkarzy

14.08.2020

Dla Thomasa Müllera starcie z FC Barceloną jest szczególnie wyjątkowe. Dla tego zawodnika to 113 spotkanie w rozgrywkach Ligi Mistrzów. To rekordowy wynik wśród niemieckich piłkarzy.

Thomas Müller ponownie znalazł się w podstawowej jedenastce zespołu ze stolicy Bawarii w spotkaniu Ligi Mistrzów. Mecz z Barceloną jest jego 113 meczem w tych rozgrywkach, co stanowi rekord wśród niemieckich piłkarzy. Wyprzedził w tej statystyce Philippa Lahma.

Wielki mecz zawodnika

Thomas Müller spotkaniem z FC Barceloną rozpoczął swój ósmy występ w tej edycji Ligi Mistrzów. Niemiec przed meczem z „Dumą Katalonii” miał na swoim koncie dwa trafienia i taką samą liczbę asyst. Jednak w spotkaniu z „Blaugraną” piłkarz zdobył dwie bramki. Najpierw otworzył wynik po ładnej akcji z Robertem Lewandowskim pokonał bramkarza rywali. W 31. minucie Müller wykończył dośrodkowanie Joshuy Kimmicha. Bayern Monachium do przerwy prowadził z Barceloną aż 4:1.

Wywalczą Ligę Mistrzów?

Bayern Monachium jest jednym z głównych faworytów do zdobycia Ligi Mistrzów w tym sezonie. Starciem z FC Barceloną potwierdzają wysokie aspiracje w tych rozgrywkach. „Bawarczycy” po ewentualnej wygranej z „Dumą Katalonii” trafi na zwycięzcę z pary Manchester City – Olympique Lyon.