Claudio Bravo odchodzi z Manchesteru City
18.08.2020

Claudio Bravo nie jest już zawodnikiem Manchesteru City. Piłkarz odszedł z klubu wraz z wygaśnięciem kontraktu. 

Chilijczyk był zawodnikiem “The Citizens” od 2016 roku. Na ten moment nie wiadomo, gdzie bramkarz będzie kontynuował karierę.

Ściągnięty przez Guardiolę

Bramkarza do klubu sprowadził nowy menedżer, Pep Guardiola. Hiszpan chciał mieć w swojej ekipie golkipera, który potrafi grać nogami na wysokim poziomie. Bravo dostał zapewnienie, że będzie podstawowym bramkarzem. Guardiola szybko odstawił wieloletniego pierwszego golkipera City, Joe Harta i zaufał chilijskiemu golkiperowi. Nie była to jednak najlepsza decyzja hiszpańskiego menedżera. Bravo popełniał masę błędów, zarówno w grze nogami, jak i na linii. Chilijczyk zaliczył choćby fatalny występ w derbach Manchesteru w pierwszym sezonie gry na Etihad. Pomyłki bramkarza sprawiły, że Guardiola musiał sięgnąć po nowego golkipera, którym został Ederson. Brazylijczyk szybko wygryzł ze składu doświadczonego Claudio Bravo.

Bohater Copa America

37-letni już bramkarz zdobył w swojej karierze wiele znaczących trofeów. Między innymi dwukrotnie triumfował wraz z reprezentacją Chile w rozgrywkach Copa America w roku 2015 oraz 2016. Oba finały z Argentyną kończyły się serią rzutów karnych. Bravo dołożył swoją cegiełkę do ostatecznego zwycięstwa swojej reprezentacji, broniąc strzały Evera Banegi oraz Lucasa Biglii.