Legia Warszawa wymęczyła awans

18.08.2020

Legia Warszawa awansował do drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W spotkaniu na Łazienkowskiej 3 w Warszawie „Legioniści” okazali się lepsi od mistrza Irlandii Północnej, drużyny Linfield FC.

Z pewnością nie był to najlepszy mecz Legii Warszawa. Jednak ostatecznie liczy się awans do kolejnej rundy. Ten cel udało się osiągnąć, dzięki wygranej 1:0 po bramce José Kanté.

Przebieg meczu

Legia pierwszą groźną sytuację przeprowadziła w 14. minucie meczu, jednak po zamieszaniu w polu karnym piłkę wyłapał bramkarz gości. Pod koniec pierwszej połowy niebezpiecznie zrobiło się pod bramką „Legionistów”, gdy po uderzeniu głową Stafforda, Artur Boruc odbił piłkę na rzut rożny. W drugiej części gry drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną obejrzał Kirk Millar. Niedługo potem Legia dopięła swego, wyszła na prowadzenie. Stało się to za sprawą José Kanté, który uderzeniem z okolicy pola karnego trafił do siatki rywali. W końcówce spotkania dwukrotnie piłka lądowała na obramowaniu bramki. Najpierw w poprzeczkę trafił Rosołek, a chwilę później słupek uratował mistrzów Polski. Legia Warszawa wygrała spotkanie i zameldowała się w kolejnej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów.