Prezydent Katalonii podziękował Leo Messiemu: “Katalonia zawsze będzie Twoim domem”
25.08.2020

Lionel Messi wysłał dokumenty formalne, w których zawarł swoją chęć odejścia i przedwczesnego rozwiązania kontraktu. Co ciekawe, gwieździe FC Barcelony podziękował już prezydent Katalonii, Quim Torra.

Nie milkną echa informacji, która wstrząsnęła całym piłkarskim światem. Lionel Messi wysłał dokumenty formalne, w których oznajmił o chęci przedwczesnego rozwiązania kontraktu z FC Barceloną. Klub potwierdził, że otrzymał od Argentyńczyka faks.

Podziękowania od prezydenta

Informacja stała się na tyle poważna, że swoje podziękowanie Messiemu złożył prezydent Katalonii, Quim Torra.

Katalonia zawsze będzie Twoim domem. Bardzo dziękuję za cały ten wspaniały czas i niezwykłej piłki nożnej. Mieliśmy szczęście dzielić kilka lat naszego życia z najlepszym graczem na świecie. Nigdy o tobie nie zapomnimy – czytamy we wpisie prezydenta Katalonii na Twitterze.

Wcześniej wsparcie dla Argentyńczyka wyraził były klubowy kolega piłkarza, Carles Puyol, który także zamieścił wpis na Twitterze.

– Szacunek i podziw Leo. Masz moje całe wsparcie, przyjacielu – napisał.

Klauzula

Messi wyraził chęć przedwczesnego rozwiązania kontraktu z FC Barceloną, ponieważ ma zapisaną w kontrakcie klauzulę dotyczącą tego. Natomiast przedstawiciele “Blaugrany” są zdania, że Messi mógł podjąć decyzję do 30 maja. Jednak prawnicy piłkarza są przekonani, że w związku z tym, że sezon był przedłużony Argentyńczyk będzie mógł skorzystać z klauzuli rozwiązania kontraktu do 31 sierpnia.