ACA. Typy, kursy
25.09.2019
Ostatnia aktualizacja 27 września, 2019 o 12:28
kurs 1.86
Chuzhigaev - Garcia
Zwycięzca
1

Przenosimy się do Moskwy, gdzie już w piątek będziemy mieli okazję zobaczyć kolejną galę Absolute Championship Akhmat. Każdy bardziej ogarnięty fan mieszanych sztuk walki wie, czym charakteryzują się gale pod banderą ACA – “less show, more fighting” mówi samo za siebie. Karta naszpikowana jest najlepszymi zawodnikami z republik radzieckich, ponadto zobaczymy parę znajomych twarzy z innych krajów. Najbardziej interesującym mnie starciem bukmachersko jest pojedynek w kategorii średniej pomiędzy Ibragimem Chuzhigaevem (13-5) oraz pochodzącym z Dominikany Alexem Garcią.

Pierwotnym rywalem Chuzhigaeva na tej gali miał być nasz Rafał Haratyk, jednak z tej walki wykluczyła go kontuzja. Pochodzący z Groznego zawodnik z ACA (wcześniej ACB) związany jest praktycznie od początku istnienia organizacji – debiutował na trzecim jej evencie. Czeczen bił się tutaj 14 razy, wygrywając 11 walk – można więc śmiało powiedzieć, że to jego “podwórko”. Będzie to dla niego druga tegoroczna walka – w ostatniej pokonał na punkty po bardzo bliskim pojedynku innego Polaka, Piotra Strusa na ACA 92 w Warszawie.

32-letni Garcia walką z zawodnikiem z Czeczenii zadebiutuje dla ACA. “Dominikański Koszmar” w latach 2013-2018 wojował w UFC, wygrywając 5 z 10 stoczonych pojedynków. Należy podkreślić jednak, że wszystkie walki stoczył w limicie kategorii półśredniej. Patrząc jednak na skalpy Garcii w UFC, to zawodnik z Dominikany poza Muslimem Salikhovem (brak kondycji) nie pokonał nikogo znaczącego. Reprezentant Tristar Gym ostatni raz w oktagonie wygrał w listopadzie 2017 roku, odnosząc wiktorię nad wspomnianym Salikhovem.

Debiut w limicie 84 kilogramów według mnie nie będzie szczęśliwy dla debiutanta. To Chuzhigaev powinien w tym starciu rozdawać karty – dysponuje zdecydowanie lepszymi warunkami fizycznymi, ponadto ma niezłe szlify zapaśnicze, więc o jego zapaśnicze szarpaniny z Garcią jestem raczej spokojny. Oczywiście nie skreślam Dominikanina, jednak jakoś ciężko mi wyobrazić go sobie wygrywającego w limicie wyżej na rosyjskiej ziemi, wchodzącego do walki bez większego przygotowania.

Chuzhigaev – Garcia | Typ: Chuzhigaev @ 1.86

Nie masz jeszcze konta na LV BET? Załóż je z kodem MEGABONUS otrzymując zupełnie za darmo 20 PLN na grę! Kliknij TUTAJ.