Bośnia i Hercegowina – Finlandia. Typy, kursy
09.10.2019
Ostatnia aktualizacja 11 października, 2019 o 14:44

Finlandia ma ogromną szansę na awans na wielką imprezę organizowaną w przyszłym roku, jednak jeśli chcą być całkowicie pewni awansu na EURO 2020 musza wygrać oba ostatnie spotkania grupowe. Bośnia i Hercegowina również ma szansę na awans, jednak prawdopodobieństwo, że się tam znajdą, jest nikłe. Bośnia i Hercegowina – Finlandia: typy, kursy  i zapowiedź tego meczu znajdziesz w tym artykule.

Dorobek punktowy Bośni i Hercegowiny jest sporym zawodem dla reprezentacji i jej kibiców. Tylko siedem punktów w sześciu meczach mocno komplikuje sprawę awansu do Mistrzostw Europy. Bośniacy zajmują przecież dopiero czwarte miejsce tracąc do trzeciej Armenii dwa punkty i swojego najbliższego rywala aż pięć.

Bośniacy przede wszystkim zawodzą na wyjazdach – na trzy mecze ponieśli aż trzy porażki. Wszystkie punkty, jakie znajdują się na koncie reprezentacji selekcjonera Prosineckiego zainkasowane zostały na własnym boisku i właśnie to może napawać lekkim optymizmem przed starciem z Finami.

Na pewno należy zwrócić uwagę na fakt, że mecze z udziałem Bośniaków kończą się w tych eliminacjach wysoką liczbą goli, bo dotychczas łącznie aż dwudziestoma-trzema, a najlepszym strzelcem zespołu jest, co nie dziwi wielce, Edin Dżeko z sześcioma bramkami na koncie, którego jednak prawdopodobnie nie zobaczymy na boisku z powodu złamania kości jarzmowej.

Finlandię można uznać za niespodziankę, a wręcz rewelację tych eliminacji. Bardzo solidna defensywa i efektywność w ofensywie złożyły się na dwanaście punktów i pozycję wicelidera za bezkonkurencyjnymi Włochami. Pomimo bardzo dobrego dorobku po sześciu kolejkach, Finowie nie mogą być niczego pewni – za ich plecami czai się niespodziewanie Armenia i właśnie Bośnia i Hercegowina.

Dla obu reprezentacji to kluczowy mecz tych eliminacji. Jeżeli Bośniacy chcą jeszcze myśleć o awansie na turniej, nie mają innego wyjścia, jak zwycięstwo w tym spotkaniu. Finowie natomiast zdobywając punkty, znacznie przybliżyliby się do upragnionej promocji, wykluczając praktycznie z tej walki swoich bezpośrednich przeciwników. Mimo wszystko postawiłbym na Bośniaków, którzy w swoim składzie posiadają takie indywidua jak Pjanić czy Visca, którzy mogą być kluczowi dla przechylenia szali zwycięstwa.

Bośnia i Hercegowina – Finlandia | Typ: zwycięzca meczu – Bośnia @ 2,16

Bośnia i Hercegowina – Finlandia | Typ: 1. połowa – zwycięzca – remis @ 2,01

Nie masz jeszcze konta na LV BET? Załóż je z kodem MEGABONUS otrzymując zupełnie za darmo 20 PLN na grę! Kliknij TUTAJ.