Kosowo – Czarnogóra. Typy, kursy

12.10.2019
Ostatnia aktualizacja 17 października, 2019 o 15:35

Kosowo wciąż ma szansę na awans na wielki turniej i mecz z Czarnogórą może ich przybliżyć do tego celu. Zwycięstwo sprawi, że nowa siła europejskiego futbolu znajdzie się zaledwie jeden punkt za kadrą Czech, co na dwa mecze grupowe do końca jest różnicą niewielką. Kosowo – Czarnogóra: typy i kursy do tego spotkania znajdziecie w tym artykule.

Kosowo pokazało w tych eliminacjach niesamowity charakter i wolę walki. Mimo, że ich wysiłki prawdopodobnie nie wystarczą by  awansować, to i tak drużynie należą się słowa uznania. Piłkarze Kosowa zdobyli do tej pory 8 punktów, na które złożyły się odpowiednio: 2 wygrane, 2 remisy oraz 1 porażka. Szczególnym  osiągnięciem była wygrana z Czechami wynikiem 2:1. Warto dodać, że nasi południowi sąsiedzi mają obecnie 12 punktów, tyle samo co lider grupy – Anglia. Wynik Kosowa w tym spotkaniu zatem robi jeszcze większe wrażenie. Przeciwko wyspiarzom również nie było wstydu, wynik 5:3 pokazuje, że mimo pewnych braków zawodnicy są w stanie zmobilizować się i wyciągnąć maksimum ze swoich umiejętności nawet z rywalem, który przewyższa ich o kilka klas. Kosowo może i nie awansować do głównej drabinki turniejowej Euro, jednak ich postawa w eliminacjach zasługuje na najwyższy szacunek. Jeszcze niedawno nikt nie przypuszczałby, że ta reprezentacja będzie walczyć o cokolwiek.

Po drugiej stronie granicy – w Czarnogórze, nastroje nie są już tak kolorowe. Czarnogórcy po 6 spotkaniach mają na swoim koncie zaledwie 3 punkty, które są efektem 3 remisów. Tragiczny bilans bramkowy 3:13 wyraźnie wskazuje nam skąd wzięła się tak mała ilość punktów. Najboleśniejszą porażkę reprezentanci Czarnogóry ponieśli z rąk Anglików, którzy grając na wyjeździe rozbili gospodarzy wynikiem 5:1. W pierwszym spotkaniu w grupie z Kosowem padł remis 1:1, jednak dla sąsiadów z Kosowa był to mecz na wyjeździe. Patrząc na popisy Dzielnych Sokołów, ciężko liczyć na coś więcej niż szczęśliwy remis w nadchodzącym starciu.

Ten mecz jest wyjątkowy, ale głównie ze względu na otoczkę między oboma państwami, na boisku jednak, patrząc na przebieg eliminacji, faworyt jest jeden i jest nim Kosowo.

Kosowo – Czarnogóra / typ: 1 @ 1.65
Kosowo – Czarnogóra / typ: Kosowo wygra do zera @ 2.3

BETFAN to bukmacher, gdzie przy minimum 2 zdarzeniach i kursie 2,00 możemy zagrać kupon bez podatku. Nie macie jeszcze tam konta? Załóżcie je z kodem rejestracji GRAMGRUBO z TEGO LINKU!