Professional Fighters League. Typy, kursy

15.10.2019
Ostatnia aktualizacja 17 października, 2019 o 15:44

Na dobre start tygodnia z MMA lecimy z kolejną turniejową galą Professional Fighters League. Tym razem w Las Vegas w Nevadzie zobaczymy starcia zawodników walczących w kategoriach lekkiej oraz piórkowej. Proponujemy na czwartek w dość przyjemnego i stosunkowo pewnego dubla.

Zaczynam od kategorii piórkowej i starcia dwóch amerykańskich zawodników – Alex Gilpin (13-2) przywita w ćwierćfinałowym boju zaprawionego w bojach Andre Harrisona (21-1-1). Nie ma co ukrywać, że dużo większe doświadczenie przemawia tutaj za Harrisonem – „The Bull” jest związany z PFL (wcześniej WSOF) od 2016 roku, gdzie bił się dziewięciokrotnie, przegrywając zaledwie raz ze zwycięzcą ubiegłego sezonu, Lancem Palmerem. Tak jak bukmacherzy w tym starciu nie widzę Gilpina jako zwycięzcy tego starcia – kaliber rywali, z którymi walczył nijak współgra z jego piątkowym przeciwnikiem. W fazie grupowej wygrał tylko z przeciętnym Freddym Assuncao, który jest zdecydowanie słabszy od Harrisona. Reasumując, przewiduję w tej walce gwałt zapaśniczy na Gilpinie ze strony Harrisona.

Nie prognozuję również niespodzianki w rewanżowej walce Chrisa Wade’a (16-5) z Natem Andrewsem (16-2). Obaj Panowie mieli już okazję spotkać się w klatce w maju tego roku na PFL 2019 #2, gdzie przez decyzję po pełnej dominacji wiktorię odniósł Wade. Bukmacherzy wyciągnęli wnioski z tamtego pojedynku i zdecydowanie obniżyli linie w porównaniu do pierwszego starcia, jednak według mnie nadal warto dołożyć to do dubla czy do tripla. Oczywiście, jestem daleki od skreślania w tym starciu Andrewsa, ponieważ w ostatniej walce pokonał mocnego Rosjanina Rashida Magomedova, jednak walka walce nierówna, Wade jest zawodnikiem o zdecydowanie odmiennej charakterystyce niż Magomedov, i tak jak w starciu wyżej obawiam się, że Andrews będzie widział tę walkę głównie z pozycji leżącej.

Gilpin – Harrison | Typ: Harrison @ 1,55

Wade – Andrews | Typ: Wade @ 1,24