Crystal Palace – Manchester City. Typy, kursy
16.10.2019
Ostatnia aktualizacja 18 października, 2019 o 16:21

Zdobyć mistrzowski tytuł Premier League na przestrzeni 38 kolejek jest bardzo trudno, ale obrona tytułu jest jeszcze trudniejsza. Taką wiedzę bez wątpienia ma Pep Guardiola, który drogę do miana najlepszej drużyny sezonu drugi rok z rzędu ma utrudnioną. Co wydarzy się w meczu Crystal Palace – Manchester City? Typy i kursy do tego spotkania znajdziesz w tym tekście.

Crystal Palace – Manchester City (sobota, 18:30)

Obie drużyny podchodzą do tego spotkania w innych nastrojach. Z jednej strony mamy Crystal Palace, które przed sezonem miało bić się o utrzymania. Tymczasem drużyna z Selhust Park zajmuje szóste miejsce w lidze i ma obecnie tyle samo punktów co czwarte w tabeli Leicester. Nikt nie spodziewał się takiej pozycji w tabeli na takim etapie sezonu. Gospodarze będą chcieli udowodnić, że ta forma nie jest przypadkiem, a spotkanie z mistrzem Anglii jest idealną okazją, żeby dać fanom jeszcze więcej radości.

Manchester City pomimo drugiej pozycji w tabeli nie może zaliczyć początku sezonu do udanych. Dwie porażki i jeden remis przy ośmiu rozegranych spotkaniach to dla takiej drużyny nie jest najlepszy wynik. Strata do liderującego Liverpoolu robi się naprawdę duża. Choć Pep Guardiola zachowuje spokój i nie przejmuje się za bardzo stratą do lidera, to z tyłu głowy musi na pewno myśleć, że kolejne potknięcia mogą być kosztowne.

Crystal Palace po raz ostatni na własnym stadionie wygrało z Manchesterem City w 2015 roku. Od tego czasu przegrali cztery spotkania i tylko w jednym urwali punkcik. Wszystko wskazuje na to, że pomimo bardzo dobrej formy, to jednak goście po raz kolejny wyjadą z Londynu z trzema punktami.

Manchester City potrzebuje tego zwycięstwa, tym bardziej, że Liverpool jedzie w tej kolejce na Old Trafford. Nie jest to może już teren, którego wszyscy się boją, ale jest możliwe, że Liverpool straci jakieś punkty, a więc będzie szansa na zmniejszenie straty do lidera Premier League. Ewentualna strata punktów Manchesteru City przy wygranej Liverpoolu może już bardzo mocno utrudnić walkę drużynie Pepa Guardioli, a sezon może “zakończyć się” szybciej niż może się wydawać.

Spodziewam się znacznej przewagi Manchesteru City i ich zwycięstwa, ale uważam, że Crystal Palace, które jest w dobrej formie, nie odda tego spotkania bez walki i strzeli chociaż jednego gola.

Crystal Palace – Manchester City | Typ: Wynik meczu i obie drużyny strzelą gola: Manchester City i tak @ 2,53