Arka – Lechia. Typy, kursy

16.10.2019
Ostatnia aktualizacja 19 października, 2019 o 12:16
kurs 2.43
Arka – Lechia
Zwycięzca
2
Derbów nadszedł czas. Jedne z najbardziej elektryzujących starć lokalnych drużyn przed nami. Która trójmiejska ekipa zgarnie zarówno punkty i chwałę? Arka Gdynia – Lechia Gdańsk: typy i kursy do tego spotkania znajdziesz w tym tekście.Arka – Lechia (niedziela, 15:00)

Dla walczącej o utrzymanie Arki, w tym sezonie każdy punkt jest na wagę złota, jednak nic nie pozwala zyskać w oczach swoich kibiców tak jak zdobycie ich w meczu derbowym. Po bolesnej klęsce 4:1 z Wisłą Płock w ostatniej kolejce, Arkowcy z pewnością dołożą wszelkich starań żeby wywalczyć choć remis. Ostatnie zwycięstwo to rozgromienie 4:1 czerwonej latarni ligi – ŁKS-u Łódź. Po nim przyszła bolesna porażka 0:1 z Odrą Opole w Pucharze Polski, remis 0:0 z Piastem oraz wspomniana przegrana z Nafciarzami, po której z pracą pożegnał się trener Jacek Zieliński. Jego miejsce zajął Serb Aleksandar Rogic, który stanie przed trudnym wyzwaniem, debiutując w tak ważnym meczu. Jeśli jednak uda mu się poprowadzić zespół do zwycięstwa, to będzie to debiut z przytupem.

Ostatnie spotkanie Lechii pokazało nieobliczalność naszej ekstraklasy. Serię czterech ligowych zwycięstw – 2:1 z Piastem, 2:1 z Lechem, 2:0 z Koroną i 2:1 z Legią, przerwała nieoczekiwanie porażka z 1:2 z Zagłębiem Lubin. Gdańszczanie zaprzepaścili szanse na fotel lidera, a teraz postarają się zrekompensować to swoim fanom, zwyciężając w Derbach Trójmiasta. Zespół Piotra Stokowca jest w dobrej dyspozycji, a porażka z Zagłębiem wydaje się raczej wypadkiem przy pracy niż początkiem słabszego okresu gry Lechii, szczególnie że jedna z bramek dla rywali padła po przypadkowym zagraniu Błażeja Augustyna, który był jednym z bohaterów cennego zwycięstwa nad Legią. Gdańszczanie mieli sporo szans na odwrócenie losów tego spotkania, szczególnie w 83 minucie, kiedy Sobiech i Paixao nie byli w stanie strzelić bramki z odległości kilku metrów. Wydaje się jednak, że przy odpowiedniej skuteczności, Lechici nie powinni mieć problemów z przełamaniem defensywy Arki.

W nadchodzącym spotkaniu jak to zazwyczaj w derbach, możemy spodziewać się sporo ostrej gry, na pograniczu faulu. Niewykluczone, że któryś z zespołów nie zakończy gry w pełnym składzie. Choć zarówno derby, jak i sama Ekstraklasa rządzą się własnymi prawami to oczywistym faworytem meczu jest Lechia i to ona powinna wygrać to spotkanie różnicą kilku bramek.

Typ| 2 @ 2,43
Typ| Gole gości powyżej 1,5 @ 2,37