Sampdoria – Roma. Typy, kursy
16.10.2019
Ostatnia aktualizacja 18 października, 2019 o 17:50

Start sezonu w wykonaniu Sampdorii nie jest wymarzonym początkiem ligowej kampanii. Znacznie lepiej radzi sobie Roma, ale mając na względzie brak kilku ważnych ogniw, może mieć problemy z Sampą. Ale czy tak będzie? Sampdoria – Roma. Typy, kursy i ciekawostki do tego meczu znajdziesz w tym tekście.

Sampdoria – Roma (niedziela, 15:00)

Ciężki jest to sezon dla Sampdorii od samego początku. Ostatnie miejsce w tabeli, tylko trzy punkty na koncie zespołu, jedno zwycięstwo, sześć porażek, cztery gole strzelone (najmniej w lidze), szesnaście straconych (najwięcej w lidze). Wszystko posypało się po odejściu Marco Giampaolo po poprzednim, bardzo solidnym sezonie i wyszło to ze szkodą dla każdej ze stron, bowiem Giampaolo już nie pracuje jako szkoleniowiec Milanu. Choć wydawało się, że wybór Eusebio Di Francesco będzie jak najbardziej właściwy, to jednak teraz w roli strażaka ma wystąpić Claudio Ranieri.

Roma poniosła tylko jedną porażkę w tym sezonie, ale dla odmiany często zdarza jej się remisować, bo aż trzykrotnie dotychczas. Dokładając jednak do tego trzy zwycięstwa rzymianie zgromadzili dotychczas dwanaście punktów i zajmują solidne piąte miejsce tracąc tylko oczko do znajdującego się o pozycję wyżej Napoli. Nie zachwyca natomiast bilans bramkowy, bo obok dwunastu strzelonych goli widnieje dziesięć straconych. Roma całkiem solidnie radzi sobie na wyjazdach, bo nie zaznali na obcych boiskach jeszcze smaku porażki.

Statystyki dla Sampdorii są nieubłagane. W ostatnich sześciu z siedmiu meczów przegrywali nie tylko na koniec, ale już do przerwy, a dodatkowo tracili przynajmniej dwie bramki. Na drugim biegunie znajduje się Roma, która nie przegrała w piętnastu z ostatnich szesnastu spotkań w Serie A.

Na ostatnich siedem spotkań (Serie A, Coppa Italia) czterokrotnie lepsza była Roma, dwa razy wygrywała Sampdoria, a raz padł remis. Bilans bramek jest korzystny dla rzymian – piętnaście do ośmiu.

Samdporia być może nieco odmieniona efektem nowej miotły tanio skóry nie sprzeda w starciu z Romą, która jest jednak nieco nieobliczalna w tym sezonie. Wydaje się, że może to być przełomowy mecz dla genueńczyków, ale Lupi to zbyt silna drużyna, żeby polec w starciu z ostatnią ekipą, z którą nowy trener pracuje dopiero od kilku dni.

Sampdoria – Roma | Typ: obie drużyny strzelą gola – tak @ 1,54

Sampdoria – Roma | Typ: remis @ 3,5