FSV Mainz – FC Koeln. Typy, kursy

22.10.2019
Ostatnia aktualizacja 25 października, 2019 o 15:08

Oba zespoły, które zagrają ze sobą już w piątkowy wieczór, nie najlepiej rozpoczęły nowy sezon Bundesligi. Zarówno FSV Mainz, jak i FC Koeln znajdują się obecnie blisko lub w samej strefie spadkowej. Punkty w tym spotkaniu będą dla każdej z drużyn bardzo ważne. FSV Mainz – FC Koeln: typy i kursy do tego spotkania znajdziesz w tym tekście.

FSV Mainz – FC Koeln (piątek, 20:30)

W Moguncji przeżywają bardzo ciężki początek sezonu. Przedostatnie miejsce w tabeli i ledwie dwa zwycięstwa pokazują, że w tych rozgrywkach Mainz musi przede wszystkim skupić się na walce o utrzymanie. Po zwycięstwie z Paderborn wydawało się, że drużyna może złapać dobry rytm, jednak kolejny mecz pokazał, że tak się nie stało. Porażka 0:1 z Fortuną Duesseldorf i kolejna strata punktowa. Co prawda drużyna z Moguncji nie przegrywa bardzo wysoko (w ostatnim czasie porażka z Wolfsburgiem 0:1 oraz z Schalke 1:2), jednak jest to marne pocieszenie dla fanów tego klubu.

W lepszych nastrojach do piątkowego meczu mogą przystępować piłkarze z Kolonii. Po remisie z Schalke przyszedł czas na pewne zwycięstwo nad Paderborn (3:0), które było bardzo ważne pod względem utrzymania „Kozłów” w Bundeslidze. Drugiego gola w tym sezonie ligowym strzelił Simon Terodde. 31-latek przełamał się po sześciu meczach bez trafienia. Niemiecki napastnik w poprzednim sezonie zdobył 29 bramek dla Kolonii i wszyscy liczą na to, że wreszcie odpali także w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Ostatnie trzy mecze ligowe między tymi drużynami, które zostały rozegrane w Moguncji, kończyły się zwycięstwem Koeln (kwiecień 2016), remisem (styczeń 2017) oraz zwycięstwem gospodarzy (listopad 2017).

FSV Mainz – FC Koeln | Typ: Koeln @ 2.85

FSV Mainz – FC Koeln | Typ: poniżej 2,5 goli @ 2.23