Hellas Verona – Sassuolo. Typy, kursy

23.10.2019
Ostatnia aktualizacja 25 października, 2019 o 14:50

Dziewiątą kolejkę Serie A rozpoczną drużyny Hellasu Verona oraz Sassuolo. Obie ekipy grają w tym sezonie różny futbol, bowiem w meczach Hellasu pada zaledwie 1.6 bramek na mecz, a w spotkaniach Sassuolo pada ich znacznie więcej. Jak będzie w piątkowy wieczór? Hellas Verona – Sassuolo: typy i kursy do tego spotkania znajdziecie w tym tekście.

Hellas Verona – Sassuolo (piątek, 20:45)

Drużyna z Werony po bardzo dobrej serii czterech meczów bez porażki (dwa remisy, dwa zwycięstwa) w ostatniej kolejce przegrała z Napoli 0:2. Dzięki zgromadzeniu dziewięciu punktów Hellas zajmuje relatywnie bezpieczne, bo czternaste miejsce w tabeli. Niewątpliwie ekipa Ivana Juricia ma spory problem ze skutecznością, bo strzeliła dotychczas tylko sześć goli, ale z drugiej strony na ogromną pochwałę zasługuje defensywa Hellas – zaledwie siedem stracony bramek to tyle samo co Juventus czy Inter, a mniej niż Atalanta, Napoli czy Roma. Pięć z dziewięciu punktów Hellas zdobył w domowych meczach raz wygrywając, dwa razy remisując i raz przegrywając.

Sassuolo notuje bardzo złą passę trzech porażek z rzędu, w których straciło aż dziewięć goli. Neroverdi wygrali tylko dwa mecze, choć od początku sezonu ich gra wyglądała całkiem obiecująco, a w bardzo dobrej formie znajdowali się Berardi, Duncan czy Caputo. Jednak fakty są takie, że Sassuolo zajmuje dopiero 17. miejsce, a więc tuż nad kreską z dosyć ciekawym bilansem bramkowym jak na tę pozycję – czternaście goli strzelonych, szesnaście straconych. Podobieczni Roberto De Zerbiego bardzo słabo radzą sobie na wyjazdach – nie wygrali ani jedne spotkania na obcym terenie, wszystkie trzy przegrali.

Trener Juric nie będzie mógł skorzystać w tym spotkaniu z czterech piłkarzy: Agyemanga-Badu, Bessy, Crescenziego i Tupty. Jeszcze więcej zawodników nie będzie do dyspozycji trenera De Zerbiego, a mianowicie Bourabia, Chiriches, Ferrari, Mazzitelli i Rogerio.

Ostatnie sześć spotkań między tymi drużynami to trzy wygrane Sassuolo, dwa zwycięstwa Hellas i jeden remis. Bilans bramek jest remisowy – siedem do siedmiu.

Hellas będzie konsekwentnie grać w defensywie i szukać swojej szansy na gola po kontrze, bo to, że Sassuolo będzie atakować, jest oczywistością. Nie spodziewałbym się wielu bramek – Hellas gra u siebie bardzo solidnie i nie pozwoli na rozrywanie obrony przez neroverdich, którzy będą chcieli przełamać swoją złą passę.

Hellas – Sassuolo | Typ: zakład bez remisu – Hellas @ 1.77

Hellas – Sassuolo | Typ: liczba goli – poniże 2,5 @ 1.81