Torino – Cagliari. Typy, kursy

23.10.2019
Ostatnia aktualizacja 25 października, 2019 o 15:37

Cagliari gra w obecnym sezonie ligowym znacznie powyżej oczekiwań, bowiem poza dwoma porażkami z początku sezonu, ekipa nie przegrała żadnego ze spotkań. Nieco gorzej radzi sobie Torino, ale w starciu z Cagliari będą walczyć o pełną pulę. Torino – Cagliari: typy i kursy do tego meczu znajdziesz w tym tekście.

Torino – Cagliari (niedziela, 15:00)

Byki zawodzą swoich kibiców. Zamiast dobijać się do czołowi, Toro znajduje się w samym środku tabeli Serie A. Trzy zwycięstwa, remis, cztery porażki, a do tego dziesięć goli strzelonych i aż jedenaście straconych to nie jest dorobek robiący wrażenie. Torino przede wszystkim słabo wypada na obcych boiskach, bo na Stadio Olimpico wygląda to nie najgorzej – dwa zwycięstwa, remis, porażka. W dobrej formie wreszcie znajduje się Andrea Belotti, który strzelił pięć goli, a to połowa zdobyczy całej drużyny. Warto zaznaczyć, że każda z porażek Torino była minimalna – za każdym razem kończyła się różnicą jednej bramki.

Cagliari w tym sezonie jest póki co istną rewelacją. Seria sześciu meczów bez porażki, w której zawierają się cztery zwycięstwa, zasługuje na uznanie. Dzięki czternastu zdobytym punktom, Sardyńczycy znajdują się teraz na wysokim piątym miejscu będąc trzy punkty za trzecią Atalantą i dwa punkty za czwartym Napoli. Do tego trzeba dołożyć solidny bilans bramek – dwanaście goli strzelonych i siedem straconych. Cagliari tworzy kolektyw, a odpowiedzialność za grę rozkłada się po równo na każdego, nie ma tak naprawdę jednej wiodącej postaci. A trzeba jeszcze podkreślić, że Rossoblu nie przegrali jeszcze na wyjeździe.

Ostatnie sześć meczów przebiegało raczej pod dyktando Torino. Byki wygrały cztery spotkania, w tym dwukrotnie bardzo wysoko – 5:1 i 4:0. Cagliari nie udało się wygrać, dwukrotnie padł remis.

Przed nami naprawdę bardzo ciekawe spotkanie, bo jeśli Torino myśli o czymś więcej niż o środku tabeli, to musi wygrywać takie mecze na własnym boisku. Rozpędzone Cagliari wygląda niezwykle solidnie, ale to nie jest jeszcze drużyna na takim etapie, by notować tak długie serie meczów bez porażki jak ścisła czołówka tej ligi.

Torino – Cagliari | Typ: zwycięzca meczu – Torino @ 1.77

Torino – Cagliari | Typ: strzelec gola – Andrea Belotti @ 2.59