Widzew Łódź – Legia Warszawa. Typy, kursy

27.10.2019
Ostatnia aktualizacja 31 października, 2019 o 13:30

Niegdyś mecze Widzewa z Legią były meczami „podwyższonego ryzyka”. Spadek łódzkiej ekipy na niższe poziomy rozgrywkowe sprawił, że spotkań Wojskowych z Widzewem nie zdarzają się co rundę. Jednak los połączył oba kluby w Pucharze Polski, więc na pewno wspomnienia powrócą, a na boisku można będzie liczyć na sporo walki. Widzew Łódź – Legia Warszawa: typy i kursy do tego spotkania znajdziesz w tym tekście.

Widzew – Legia (środa, 20:30)

Widzew prezentuje się w tym sezonie naprawdę dobrze, aktualnie jest po serii dziewięciu ligowych meczów bez porażki i jest jednym z faworytów do awansu. W poprzedniej rundzie Pucharu Polski odprawił ekstraklasowy  Śląsk Wrocław 2:0 po golach Gutkowskiego i Robaka. Od tej pory przyszły ligowe zwycięstwa 1:0 z KS Polkowice, 1:0 z Elaną Toruń, 7:3 z Pogonią Siedlce, remis 1:1 z GKS-em Katowice i wygrana 1:0 ze Stalą Stalowa Wola. W zespole Widzewa nie brakuje zawodników z bogatą przeszłością w Ekstraklasie, takich jak Wojciech Pawłowski, Mateusz Możdżeń czy Marcin Robak, który w II lidze strzelił już dziesięć bramek. To doświadczenie może być bardzo cenne w potyczce z zespołem Wojskowych. Zresztą przy pełnych trybunach, ten mecz atmosferą zdecydowanie będzie przypominał potyczkę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W Warszawie nastroje wyśmienite. Po porażkach 1:2 z Lechią i 0:2 z Piastem, przyszło niespodziewane przełamanie i wygrana 2:1 z Lechem. To jednak nic w porównaniu z tym co wydarzyło się w ostatniej kolejce. Wojskowi rozgromili Białą Gwiazdę wynikiem 7:0 i choć aktualna forma Wiślaków jest mizerna, to jednak taki pogrom jest jasnym sygnałem, że drużyna Legii znowu zaczyna dobrze funkcjonować i może być bardzo groźna. Największego pozytywu nie należy jednak szukać w samej postawie na boisku, a w bardzo stonowanej wypowiedzi trenera Vukovica zaraz po meczu, który hamował entuzjazm, zaznaczył, że 7:0 to wciąż zwycięstwo punktowane tak samo jak każde inne, a także podkreślał, że muszą się skupić na meczu z Widzewem. W pracy Serba można doszukać się wielu mankamentów, jednak należy docenić takie zdroworozsądkowe podejście, które daje warszawskim kibicom nadzieje na ustabilizowanie formy. Cieszyć może na pewno coraz lepsza postawa Novikovasa, świetna dyspozycja Wszołka i Luquinhasa, a także hat-trick Kante, który daje wreszcie alternatywę w ataku dla Niezgody, któremu zresztą w końcowe meczu udało się przełamać.

Spotkanie z pewnością nie będzie wyglądało jak typowy mecz drużyny ekstraklasowej z zespołem z trzeciego poziomu rozgrywek. Widzew z grupą doświadczonych zawodników i wsparciem wypełnionych po brzegi trybun, z pewnością postawi poprzeczkę Legii naprawdę wysoko. W Łodzi mogą jednak żałować, że Legia nie przyjeżdża w dyspozycji sprzed spotkania z Kolejorzem, tylko po dwóch ważnych zwycięstwach. Wydaje się, że rozpędzeni Wojskowi wygrają po zaciętym meczu.

Widzew – Legia Typ: 2 @ 1.60
Widzew – Legia Typ: Gole gości powyżej 2,5 @ 2.65