Zmiana w 24. sekundzie. Nietypowa decyzja w lidze rumuńskiej

Dan Petrescu, który niegdyś prowadził Wisłę Kraków, dokonał jednej z najszybszych meczowych zmian w historii futbolu. W ten sposób chciał ominąć rumuński przepis o młodzieżowcach.

Jak widać, nie tylko w Polsce przepis o konieczności wystawiania młodych piłkarzy budzi kontrowersje. Tak jest również w Rumunii. W tamtejszej lidze zespół musi wystawić w pierwszym składzie dwóch zawodników poniżej 21. roku życia. Jeden z nich musi przebywać na boisku do końca meczu, natomiast drugi może zostać zastąpiony seniorem.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

W nietypowy sposób wykorzystał zapis trener CFR Cluj, Dan Petrescu. Podczas spotkania z Gaz Metan rumuński szkoleniowiec wystawił w pierwszym składzie debiutanta, Alina Ficę. Postanowił go jednak zmienić dość szybko, bo już 24. sekundzie. Jego miejsce zajął 24-letni Alexandru Paun.

CFR Cluj zremisował to spotkanie 0:0, jednak wciąż przewodzi grupie mistrzowskiej. Zespół Dana Petrescu ma przewagę czterech punktów nad dwoma kolejnymi zespołami, FCSB i CS Universitatea Craiova. W zespole występuje Grzegorz Sandomierski, który w minionej kolejce siedział na ławce rezerwowych.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO